Daba kļuvusi par unikālu “Siguldas devons” koncertzāli 9 radošiem māksliniekiemKultūras centrs “Siguldas devons” paplašina telpu un dodas dabā, lai sastaptu māksliniekus unikāli radītā koncertzālē dabā. Tie būs neparasti priekšnesumi dabā, kurus varēs vērot “Siguldas devons” sociālo tīklu vietnes Facebook kontā astoņu dienu garumā.

Projekts tika aizsākts 15. aprīlī, kurā dziesminieks Kārlis Kazāks iedziedājis dziesmu “Kaijiņa”. Šodien, 16. aprīlī, performanci plkst. 12.00 sniegs grupas “Dzelzs vilks” mūziķis Kaspars Tobis, savukārt rīt – rakstniece un dramaturģe Inga Ābele. Un tā koncertzālē dabā iesaistīsies vēl arī citi radošie mākslinieki: grupas “Dzelzs vilks” mūziķis Juris Kaukulis, akordeonists Kaspars Gulbis, saksofonists Artis Gāga, muzikālās apvienības “Zelta kniede” mūziķi Silvestrs Lorencs un Helvijs Kārkliņš, kā arī “Colortime” videomākslinieks Reinis Janulis.

“Laba, gudra un dziļa ir DABA. Tajā dzimst MŪZIKA. Tajā atdzimst VĀRDS,” projektu ar dziļu domu ieskicē kultūras centra “Siguldas devons” vadītāja Jolanta Borīte.

Jau ziņots, ka Siguldas novada pašvaldība izsludinājusi sociālās distancēšanās akciju, kuras motīvs ir “Satiec sevi”. Ārkārtējās situācijas laikā, kad ikviens esam atbildīgi par ierobežojumu ievērošanu, sociālā akcija “Satiec sevi” atgādina iedzīvotājiem, ka, dodoties dabā, ir jāizvairās no populārākajiem tūrisma maršrutiem, izvēloties iepazīt ko mazāk zināmu. Arī Siguldas kultūras un sporta eksperti, vides aktīvisti un uzņēmēji akcijas laikā piedāvā vairākas iniciatīvas, piemēram, tiešsaistes fitnesa nodarbības kopā ar Siguldas Sporta centra treneriem, attālinātus kultūras pakalpojumus, savukārt ēdināšanas sektora pārstāvji strauji pārorientējušies uz ēdiena piegādi mājās.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas