Dabas muzejā būs apskatāma izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2014”No 4. līdz 8. jūnijam Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2014”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 500 dažādu sugu kaktusi un citi sukulenti, šogad īpašu uzmanību veltot gimnokalīcijiem (Gymnocalycium), kas ir vienkārši audzējami un skaistos pasteļtoņos ziedoši kaktusi. Gimnokalīciju dzimtene ir tālā Dienvidamerika (Argentīna, Bolīvija, Urugvaja, Paragvaja un Brazīlija), tiem ir lodveida forma diametrā no 1 cm līdz pat 50 cm.  Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības valdes priekšsēdētāja Jeļena Samcova atzīst, ka gimnokalīciji ir ļoti populāri kaktusu audzētāju vidū un iesaka tos audzēt arī iesācējiem.

Izstādē varēs apskatīt kaktusu audzētāju siltumnīcās un mājās ziedošos kaktusus (mamilārijas, rebūcijas, astrofīti), pusdienziežu dzimtas sukulentus, kurus tautā sauc par “dzīvajiem akmeņiem”, kā arī kaudeksu sukulentus (Adenium u.c.). Šoreiz ekspozīcija būs īpaši krāšņa, jo to bagātinās Nacionālā botāniskā dārza un LU Botāniskā dārza augi.

Kaktusi un citi sukulenti ir salīdzinoši viegli kopjami augi un to neparastās formas, dažādie izmēri, asās „adatas” vai mānīgi mīkstās „pūciņas” interesantas liekas arī bērniem, tāpēc muzeja speciālisti ir sagatavojuši īpašas aktivitātes mazajiem izstādes apmeklētājiem. Kas dzīvo Saguaro kaktusa dobumā? Kurš putns kaktusos vij ligzdas? Aicinām ģimenes ar bērniem iepazīt kaktusus un kopā darboties sīko akmentiņu smilšu kastē, veidojot augu kompozīcijas.

Izstādē apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt informāciju par dažādu sukulentu iegādi, audzēšanu un pārstādīšanu. Sestdien, 7. jūnijā, plkst. 12.00 notiks paraugdemonstrējumi augu pārstādīšanā.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas