Dabas muzejā notiks Ģimenes diena par pavasara augiem un sēnēmLatvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 27. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 15.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Kas no zemes ārā spraucas". Gatavojoties jaunajai sezonai dabā, ikviens būs aicināts izzināt un noskaidrot, kas dīgst, plaukst un ārā no zemes spraucas pavasarī – gan dažādi augi, gan sēnes.

Ģimenes dienas dalībnieki, ierodoties muzejā, saņems uzdevumu grāmatiņu, ko aizpildīt palīdzēs Botānikas nodaļas speciālisti un muzeja pedagogi. Risinot uzdevumus, bērni un vecāki varēs iepazīt dažādu augu dīgstus, koku pumpurus, lapas un ziedus, kā arī uzzināt, kuras sēnes sāk augt jau pavasarī. Līdzās augu un sēņu pasaulei uzmanība tiks pievērsta arī pavasara vēstnešiem kukaiņiem. Savukārt radošajā darbnīcā ikvienam būs iespēja izgatavot savu mākslas darbu ar augu lapām no herbārija.

Ģimenes diena Dabas muzejā notiek mēneša pēdējā sestdienā no septembra līdz aprīlim. Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem, un katrreiz tas veltīts kādam aktuālam dabas tematam.

Pasākumā ģimenes var piedalīties jebkurā laikā no plkst. 10.00 līdz 15.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 14.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Maksa par pasākumu: muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete (3,00 € ģimenei). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas