Dabas muzejs piedalīsies atvērto durvju dienā Ādažu poligonāLatvijas Dabas muzeja speciālisti 26. augustā piedalīsies Atvērto durvju dienā Ādažu militārajā poligonā, kur kopā ar citiem dabas pazinējiem un militārajiem ekspertiem iepazīstinās ar Baltijas lielāko virsāju un tajā mītošajām augu un dzīvnieku sugām.

Otrdien, 2014. gada 26. augustā, no plkst. 10.00 Ādažu militārajā poligonā notiks Atvērto durvju diena, kas šogad veltīta virsāju tēmai. Pasākuma mērķis ir informēt vietējos iedzīvotājus, jaunsargus, kā arī dabas un militāro organizāciju pārstāvjus par Baltijā lielāko virsāju, kas atrodas unikālā vietā – ikdienā slēgtā militārā teritorijā. Tieši militārās mācības, izmantotā tehnika un metodes bijis iemesls tam, lai laika gaitā izveidotos klaja un smilšaina ainava, kurā mājvietu radušas daudzas aizsargājamas dzīvnieku un augu sugas.

Ādažu virsājs aizņem aptuveni 2000 ha lielu teritoriju, veidojot atklātu ainavu, kas vasaras beigās iekrāsojas violetos viršu ziedu toņos. Virsājā mīt Eiropā retas putnu sugas (zaļā vārna, rubenis, vakarlēpis), reti augi (meža silpurene, plakastaipeknis), kukaiņi (sarkanspārnu sisenis, skabiozu pļavraibenis), kā arī abinieki un rāpuļi (gludenā čūska, smilšu krupis). Šo sugu un to dzīvotņu saglabāšanai 2004. gadā nodibināts aizsargājamo ainavu apvidus „Ādaži”.

Ādažu militārā poligona Atvērto durvju diena dalībniekiem sniegs iespēju ielūkoties neparastajā apvidū un uzzināt vairāk par tajā sastopamajām dabas vērtībām. Pasākuma laikā dabas un militārie eksperti iepazīstinās ar virsāju, tajā mītošām retām putnu un kukaiņu sugām, kā arī būs iespēja aplūkot militāro tehniku.

Pasākumu organizē Eiropas Savienības LIFE+ programmas atbalstītais projekts „Īpaši aizsargājamo putnu sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošana NATURA 2000 teritorijā „Ādaži”” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju. Projektu īsteno Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar partneriem – Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrību, AS „Latvijas Valsts meži” un Sējas novada domi.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas