Daiga Vilciņa ieguvusi bronzas godalgu cirka festivālā


3. jūlijā, Latvijā atgriezās Rīgas Cirka gaisa vingrotāja Daiga Vilciņa, kura no 29. jūnija līdz 1. jūlijam piedalījās Sahas Republikas (Jakutijas) valsts cirka organizētajā Starptautiskajā jaunatnes cirka festivālā "Mamuntēns - 2012" un ieguva godpilno bronzas godalgu.


Festivāls tika organizēts Starptautiskā sporta foruma "Krievija-sporta spēks" un V Starptautisko sporta spēļu "Āzijas bērni" ietvaros un tajā piedalījās dalībnieki no Mongolijas, Vjetnamas, Uzbekistānas, Japānas, Jekaterinburgas, Buratijas Republikas, Kazahstānas, Udmurtijas, Sahas Republikas kā arī Latvijas.


"Var teikt – esmu iemīlējusies Jakutijā un viņu kultūrā. Biju tur pirmo reizi un ļoti ceru, ka kādreiz man būs dota iespēja tur atgrizties lai uzstātos. Pēc festivāla atgriežoties Latvijā jūtos iedvesmas pilna, lai strādātu pie jauniem numuriem un pilnveidotos," pastāstīja gaisa vingrotāja un Rīgas Cirka baleta dejotāja Daiga Vilciņa.


Festivāla dalībnieku priekšnesumus vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Eiropas Cirka Asociācijas izpilddirektore Suzanna Herman Mata, Starptautiskā cirka festivāla "Latino" prezidents Fabio Montiko, Žurnāla "Planet circus" redaktors Helmuts Grosskurts, kā arī dažādu Krievijas un Āzijas cirku un cirka studiju pārstāvji.


Kopā ar Daigu Vilcinu uz Sahas Republikas galvaspilsētu Jakutsku devās arī Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītaja Lolita Lipinska, kura festivalā piedalījās kā goda viesis un žūrijas locekle.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas