Dailes teātra kostīmu izstāde „No Smiļģa laikiem līdz mūsdienām” – modes un izklaides centrā „Rīga Plaza”Līdz septembra beigām modes un izklaides centra „Rīga Plaza” telpās apskatāma ceļojošā Dailes teātra kostīmu izstāde „No Smiļģa laikiem līdz mūsdienām”.

Tajā izstādes apmeklētāji var gūt nelielu ieskatu Dailes teātra bagātīgajā kostīmu krājumā, kas aizņem lielu daļu no teātra ēkas 11.stāva. Daļa slavenāko iestudējumu tērpu atrodas Literatūras, teātra un mūzikas muzejā, kur tos var aplūkot īpašiem notikumiem teātra un mākslinieku dzīvē veltītās izstādēs, bet vēl vairāk ir tādu, kuri, beidzot savu skatuves dzīvi, glabājās teātra kostīmu noliktavās un nekur citur vairs nav apskatāmi.

Ceļojošās Dailes teātra kostīmu izstādes „No Smiļģa laikiem līdz mūsdienām” iecere realizējās pirms diviem gadiem, izstādes autores ir Dailes teātra galvenā kostīmu pārzine Ivonna Straume un arhīva vadītāja Aina Lilita Vecsīle.

Izstādē modes un izklaides centrā „Rīga Plaza” apskatāmi kostīmu mākslinieku Ģirta Vilka, Kristīnes Pasternakas, Baibas Puzinas un Ilzes Vītoliņas radītie tērpi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas