Dailes teātra Zinību stundu jauno sezonu sāks režisors Vladislavs NastavševsArī šajā sezonā Dailes teātris turpinās radošo programmu ideju, aicinot uz projektu “Dailes teātra Zinību stundas. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”. 7.novembrī savas pārdomas lekcijā „Aci pret aci ar režisoru” piedāvās režisors Vladislavs Nastavševs.

Režisora pārdomas būs veltītas topošajai izrādei „Peldošie-ceļojošie. II daļa”, kuras pirmizrāde Dailes teātrī notiks 2.decembrī. Tas ir stāsts par krievu leģendārā „sudraba laikmeta” personāžiem, kas aizsākās Jaunajā Rīgas teātrī un tagad turpinās dzīvot uz Dailes teātra skatuves. „Sudraba laikmets” ir ļoti īpašs posms kultūras vēsturē – laiks pirms Pirmā pasaules kara, pēdējais laiks, kad cilvēki savā eksistences ekstāzē vēl cerēja sasniegt īpašu harmonijas, laimes un poētiska neprāta pārpilnu dzīvi. Laiks, kad cilvēce zaudēja savu nevainību. Laikmets, kas nogrima pagājībā kā zudusī Atlantīda, atstājot skaistas atmiņas, leģendas, mistifikācijas un ilgas pēc neatgūstamā.

„Peldošie-ceļojošie. II daļa” ir Vladislava Nastavševa pirmais iestudējums Dailes teātrī. Teātra satikšanās ar režisoru būs jo intriģējošāka tādēļ, ka pēdējo divu sezonu „Spēlmaņu nakts” balvas kā gada labākās izrādes saņēmuši tieši viņa veidotie iestudējumi („Peldošie-ceļojošie” un „Cerību ezers” Jaunajā Rīgas teātrī).

Ar režisoru Vladislavu Nastavševu sarunāsies Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja.

Lekcija-tikšanās notiks pirmdien, 7.novembrī, plkst.18.30 Dailes teātra Kamerzālē. Bezmaksas ielūgumus uz to var saņemt no 31.oktobra visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Lekcijas aptuvenais ilgums būs 1,5h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile", un bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS „Olainfarm” finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Rubene-Vilipsone.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas