Augustā Dailes teātrī ar izrādēm viesosies Valmieras drāmas teātrisDailes teātrī augustā viesosies Valmieras drāmas teātra viesizrādes - Feliksa Deiča "Dzimta" un Vara Braslas "Triumfa arka".

6. un 7. augustā Dailes teātrī būs skatāma izrāde "Dzimta".

Izrāde stāsta par Vasu. Vēl diezgan jaunā Vasa savās rokās tur gan kuģniecību un saimniecību, gan lielas ģimenes labklājību. Taču bagātās mājas miers ir tikai šķietams, gandrīz katram te ir savs tumšs noslēpums.

Visi Vasas bērni, tāpat kā viņas vīrs un brālis, ir uz smagas degradācijas robežas. Vedekla Rašele spēj novērtēt Vasas pūles, taču viņu dzīves mērķi ir pilnīgi dažādi. Mātes patieso būtību jūt tikai jaunākā meita Ludmila, svētā vientiesīte, kas visu saprot ne ar prātu, bet sirdi. Viņa vienīgā apraud Vasu, kad tās sirds vairs neiztur dzīves smagumu un savu nodarījumu bezjēdzību.

Lomās: Māra Mennika, Aigars Vilims, Tālivaldis Lasmanis, Sanita Pušpure, Rūta Dišlere, Inga Siliņa, Ilze Lieckalniņa,Ģirts Rāviņš, Rihards Jakovels, Ilze Pukinska, Terēze Lasmane, Ivars Vanags.

Savukārt 30. un 31. augustā skatītājus priecēs izrāde "Triumfa arka".

Otrais pasaules karš jau sācies, bet Parīze vēl nav okupēta. Ķirurgs Raviks zaudējis ne vien nacisma pārņemto dzimteni, bet arī iespēju likumīgi strādāt savā profesijā. Tāda pati bēgle Žoanna uz brīdi sniedz ilūziju par laimes iespējamību. Tomēr jūtām nav cerību pasaulē, kur valda karš, bailes un savtība.

Lomās: Mārtiņš Liepa, Kārlis Freimanis, Elīna Vāne, Anna Putniņa, Januss Johansons, Tālivaldis Lasmanis, Marta Līne, Baiba Valante, Māra Mennika, Vizma Kalme, Juris Laviņš, Ģirts Rāviņš, Kārlis Neimanis.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas