Dailes teātrī top izrāde “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”Mihails Gruzdovs Dailes teātrī šobrīd iestudē izrādi “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”. Režisors to raksturojis plaši – drāma, melodrāma, trilleris. Pirmizrāde būs 29. martā Mazajā zālē.

Tirgotāja jaunā sieva Katrīna vada garlaicības māktu, slinku dzīvi ar vecu vīru un īgnu vīratēvu. Kad viņu mājā parādās jaunais, skaistais strādnieks Sergejs, viņa tiecas pie viņa kā tauriņš uz liesmu. Katrīna ir gatava ar viņu kopā iet ugunī un ūdenī. Un cietuma kamerā. Pret Dievu un sirdsapziņu, kamēr mīlestība kā melna čūska izsūc sirdi.

Mūsdienu dramaturģes Jaroslavas Pulinovičas luga veidota pēc krievu rakstnieka Nikolaja Ļeskova garstāsta “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta” (1864) motīviem. Neviennozīmīgais stāsts par spēcīgu kaislību mocīto sievietes tēlu kļuvis par literatūras klasiku un bijis iedvesmas avots daudzām teātra izrādēm, kinofilmām un operai.

Izrādes lomas atveidos aktieri Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris, Pēteris Gaudiņš, Mārtiņš Upenieks, Gints Grāvelis, Inita Sondore, Ērika Eglija, Lauris Dzelzītis, Lilita Ozoliņa un Ieva Segliņa. Iestudējumu režisors veido kopā ar scenogrāfu Dmitriju Gaitjukeviču, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, komponistu Juri Vaivodu un horeogrāfi Olgu Žitluhinu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas