Dailes teātrī top mūzikls „Žanna d`Arka”Dailes teātrī top Kārļa Lāča, Jāņa Elsberga, Evitas Mamajas un Dž.Dž.Džilindžera mūzikls „Žanna d`Arka”. Jauniestudējuma režisors ir Dž.Dž.Džilindžers, tā pirmizrāde paredzēta 29.janvārī.

Simtgadu karš starp Franciju un Angliju ir ilgākais karš cilvēces vēsturē. Francija slīkst asinīs, tauta ir zaudējusi cerības, un valsti var glābt vienīgi brīnums. Taču ir pareģots, ka Franciju izglābs Lotringas jaunava – meitene no vienkāršās tautas. Dūja kļūs par ērgli, krusts – par zobenu, un Francija pacelsies kā Fēnikss no pelniem.

Žannai ir pavisam maz laika, lai piepildītu savu likteni. Viņu sauc Dieva balss. Viņa izies cauri ugunij un paliks ļaužu sirdīs uz laiku laikiem.

500 gadus pēc nāves 1920.gadā Romas katoļu baznīca iecēla Žannu d’Arku svēto kārtā. Leģenda vēsta, ka viņas sirdi uguns nav skārusi – tā vēl joprojām pukst par Franciju un pukstēs mūžīgi.

Titullomu atveidos Ilze Ķuzule-Skrastiņa vai Ieva Segliņa. Pārējās lomās būs Artūrs Skrastiņš (Karalis Šarls VII), Gints Grāvelis (Bīskaps Kašons), Ērika Eglija (Aragonas Jolanda, karaļa sievasmāte), Lauris Dzelzītis (Žaks d‘Arks, Žannas tēvs), Aija Dzērve (Izabella, Žannas māte), Intars Rešetins (Žans, jauns karavīrs), Artis Robežnieks (Lauku mācītājs), Ģirts Ķesteris (Žils de Rē, karavadonis), Gints Andžāns (Tiesnesis), Aldis Siliņš (Āksts), Lelde Dreimane (Priore / Jauna zemniece), Ivars Auziņš, Artūrs Dīcis, Dainis Gaidelis, Dainis Grūbe, Mārtiņš Počs, Lauris Subatnieks, Edijs Zalaks, Mārtiņš Upenieks (Tauta, galminieki, karavīri), Akvelīna Līvmane, Kristīne Nevarauska, Sarmīte Rubule, Esmeralda Ermale, Dārta Daneviča, Anete Krasovska, Ieva Florence (Tauta, galma dāmas, mūķenes), kā arī Sanda Lapiņa, Rebeka Rēķe vai Elfrīda Geidmane Mazās Žannas lomā.

Radošajā komandā strādā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, video mākslinieks Artis Dzērve un gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas