Dailes teātris oktobrī viesizrādēs vedīs Regnāra Vaivara iestudējumusOktobrī ar izrādi „Vecpuiši un vecmeitas” Dailes teātris viesosies Jelgavā un Valmierā, bet izrādi „Apglabājiet mani zem grīdas” vedīs uz Cēsīm.

14.oktobrī plkst.19.00 Jelgavas pilsētas Kultūras namā un 24.oktobrī plkst.18.30 Valmieras Drāmas teātrī Dailes teātris viesosies ar Regnāra Vaivara iestudēto izrādi „Vecpuiši un vecmeitas”. Lugas autors ir Hanohs Levins. Lomas izrādē atveido Kristīne Nevarauska, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Artūrs Dīcis, Dainis Gaidelis un Juris Bartkevičs. ...Zingars nemīl Pukiju, bet viņi precēsies. Tā, lūk. Pukija nav pārāk glīta, bet ir iemīlējusies Zingarā līdz bezsamaņai. Viņa gribēja precēties – viņš piekrita. Viņa gatavojās – viņš neiebilda. Bet iet un to tiešām izdarīt? Naivajām sievietēm būtu jāsaprot – viņi, vīrieši, vēlas daudz ko, bet visizmisīgāk viņi vēlas, lai tos liktu mierā. No otras puses – kāpēc jābaidās no sievas? Nav jau nekāds pasaules gals, dzīve taču ir arī pēc kāzām. Kaut kā jau cilvēki izgrozās. Apprecas – izšķiras. Bet varbūt viss ir otrādi un Pukijai viņš nemaz nepatīk? Taču Zingaram viņa pēkšņi šausmīgi patīk! Viņš ir gatavs uz jebkuru muļķību, jebkuru kaprīzi – pat precēties ar viņu...

Par šo iestudējumu Regnārs Vaivars nominēts Spēlmaņu nakts 2013/2014 balvai Gada režisors.
29.oktobrī plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis” teātra cienītāji varēs redzēt Regnāra Vaivara iestudēto Pāvela Sanajeva homērisko drāmu „Apglabājiet mani zem grīdas”. Tas ir krievu rakstnieka, aktiera, scenārista, režisora un tulkotāja Pāvela Sanajeva autobiogrāfisks stāsts, kurā visu personāžu prototipi ir reāli cilvēki. Briesmīgi interesants, gaišs un godīgs stāsts par kāda zēna bērnību. Mazais Saša dzīvo pie vecmāmiņas un vectētiņa, jo vecmāmiņa neuztic bērna audzināšanu savai izlaidīgajai meitai, kura atradusi sev jaunu vīru – „alkoholiķi asinssūcēju”. Tāds nu ir vecmāmiņas smagais krusts. Tā Saša no četru gadu vecuma „karājas viņai kaklā”. Vecmāmiņas mīlestība pret mazdēlu ir nepiesātināma un ātri draud pārvērsties mājas tirānijā...

Izrādē spēlē aktieri Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Andris Gross, Sarmīte Rubule, kā arī Markuss Rodrigo Rozentāls Sašas lomā.

Par Vecāsmātes lomu Indra Briķe bija nominēta Spēlmaņu nakts 2011/2012 balvai Gada aktrise, bet Juris Bartkevičs par Vectēva lomu - balvai Gada aktieris otrā plāna lomā.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas