Dalību streikā pieteikuši aptuveni 20 000 pedagogiŠobrīd plānotajā trīs dienu streikā pieteikuši aptuveni 20 000 pedagogi, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

"Šodien līdz pl. 16 paredzēts iesniegt [streika] dokumentus. Ja kāds vēl vēlas pievienoties, to ir iespējams izdarīt. Kopumā protestiem pieteikušies vairāk nekā rudenī. Streikam uz vakardienas vakaru bija pieteikušies ap 20 000, bet gājienam – 7,5 tūkstoši dalībnieku," sacīja Vanaga.

Pēc viņas teiktā, "mēs ļoti ceram, ka vēl pieteiksies un mēs kopā novērsīsim to piedāvāto grafiku, kas sākotnēji bija ļoti cerīgs, bet šonedēļ, sniedzot atzinumu, es atļaušos pēdējo versiju, kāda mums tika piedāvāta, saukt par parodiju."

Viņš uzsvēra, ka streikā piedalīsies pedagogi, sākot no pirmsskolas izglītības līdz augstākās izglītības pakāpei: "Diemžēl melns uz balta ir rakstīts, ka 27 pašvaldībās pedagogiem ir nulle algas pielikums, 16 pašvaldībās tikai tad, ja tās pieņems lēmumu par skolu tīkla optimizāciju."

"Ledus ir sakustējies kopš paziņojām protesta dalībnieku skaitu. Ar mums sazinās amatpersonas, bet mums neder šis dokuments, par ko mums bija atzinums. Mums kā pierādījums der tikai precīzi grozījumi MK noteikumos. Solījumus mēs esam dzirdējuši ļoti daudz. Ja mūs nesadzirdēs, LIZDA ārkārtas padomes sēde lems, vai turpinām streiku, kādā apmērā, kad turpinām, vai prasām kādas amatpersonas demisiju vai būs citi protesti. Ja biedri dos mandātu protestus turpināt eksāmenu laikā, padome to lems. Šobrīd tāda mandāta nav," sacīja Vanaga.

Kā jau ziņots, tad 2023. gada 15. marta LIZDA Padomes sēdē tika lemts atsākt izglītības un zinātnes nozares darbinieku streiku, kas tika pieteikts 2022.gada 12.septembrī un atsaukts 2022. gada 17. septembrī, jo tika panākta vienošanās par streika prasību izpildi noteiktos termiņos un apjomā, kas pilnā apmērā nav izpildīta. Vienlaikus ar streika atsākšanu 2023. gada 24. aprīlī tiks organizēts arī nozares darbinieku un atbalstītāju gājiens.

Foto: Saeimas kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas