Daudzsēriju detektīvfilma “Krimināllieta iesācējam” no šodienas bez maksas skatāma LMT ViedtelevīzijāJaunā daudzsēriju krimināldrāma "Krimināllieta iesācējam", kuras līdzproducenti ir LMT un Latvijas Televīzija, no 22. aprīļa bez maksas skatāma LMT Viedtelevīzijā un viedtelevizija.lv. Filmas sērijas pieejamas ikvienam skatītājam Latvijā, ne tikai LMT Viedtelevīzijas abonentiem un LMT klientiem.

Televīzijas skatītāju un Andra Kolberga detektīvromānu fanu ilgi gaidītā septiņu sēriju krimināldrāma “Krimināllieta iesācējam” pirmo divu sēriju pirmizrādi piedzīvoja “Apollo Kino Akropole” 20. aprīlī. No šodienas LMT Viedtelevīzijā ir pieejamas pirmās divas filmas sērijas, un turpmāk katru nedēļu tiks publicētas divas nākamās epizodes. Savukārt LTV ēterā filma būs redzama rudenī.

“Ir patiess prieks, ka varam Latvijas skatītājiem piedāvāt jaunās krimināldrāmas sērijas uzreiz pēc to pirmizrādes uz kinoekrāniem. Mūsu kultūrtelpa ir piesātināta ar augstas kvalitātes ārvalstīs radītām filmām un seriāliem, tomēr skatītāji arvien vairāk novērtē pašmāju saturu. To redzam pēc LMT Viedtelevīzijas skatījumiem ­– Latvijā radītas filmas, seriāli, mūsu mākslinieku koncerti un raidījumi gan pieaugušajiem, gan bērniem ir ļoti pieprasīti. Digitālajā laikmetā kultūras saturs kļūst aizvien pieejamāks un tuvāks plašam skatītāju lokam. LMT platformas nodrošina iespēju baudīt jaunākās filmas “Krimināllieta iesācējam” sērijas viedtālruņos un planšetēs neatkarīgi no skatītāju atrašanās vietas,” stāsta LMT prezidents Juris Binde.

Krimināldrāmas “Krimināllieta iesācējam” pamatā ir leģendārā latviešu rakstnieka, detektīvu meistara Andra Kolberga kriminālromāns “Meklējiet sievieti”. Spraigus notikumus septiņās sērijās uz ekrāniem izdzīvos gan Latvijā jau iemīļoti aktieri un uzlecošās zvaigznes, gan spilgti aktieri no ārzemēm: Madara Zviedre, Diāna Krista Stafecka, Ritvars Logins, Ģirts Krūmiņš, Mārcis Maņjakovs, Jurijs Djakonovs, Uldis Dumpis, Aleksejs Gorbunovs (Ukraina), Hrants Tokhatjans (Armēnija), Valentīns Novopoļskis (Lietuva), Jurijs Curilo (Krievija) un Andrejs Iļjins (Krievija).

Filmas darbība norisinās 1995. gadā, kad Latvija nupat ir atguvusi neatkarību. Sižeta centrā ir kādas ietekmīgas sievietes nāve, kuras lietu uztic izmeklēt jaunam policijas darbiniekam. Filmas režisors ir Armands Zvirbulis, producente Arta Ģiga, operators – Gints Bērziņš (LGC).

Filmas producente Arta Ģiga: ““Krimināllieta iesācējam” ir starptautiskas komandas darbs, kas sniedz Baltijas valstu cilvēku redzējumu par deviņdesmito gadu norisēm Latvijā. Filmēšanas laikā nevarējām iedomāties, cik skaudrā laikā mūsu kopdarbs piedzīvos pirmizrādi un kādas paralēles varēsim vilkt ar savulaik pašu piedzīvoto. Domās esam kopā ar mūsu radošās komandas kolēģiem no Ukrainas un esam gandarīti par iespēju piedāvāt plašam skatītāju lokam mūsu kopdarba rezultātā tapušo seriālu.”

Līdz ar filmas līdzproducentiem LMT un LTV filmas tapšanā piedalījušies arī kopproducenti – “InScript” no Lietuvas un “ChBK Films” no Krievijas. Projekts izvēlēts Nacionālā Kino centra (NKC) 2020. gadā rīkotajā konkursā par augstvērtīgu seriālu izveidi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas