Daugavpils teātrī pirmizrāde iestudējumam „Latgaliešu rulete”2. oktobrī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde Krievijas dramaturga V. Sigareva lugas „Krievu loto” jauniestudējumam „Latgaliešu rulete” Oļega Šapošņikova režijā. Tā būs šokējoša komēdija latgaliski, kurā asprātīgā veidā tiks atklāta cilvēka dabas neparedzamība.

Daugavpils teātra skatītāji jau ir pazīstami ar dramaturga Vasīlija Sigareva darbu „Ekstrasensa cīņa” (rež. I. Lūsis). Savos darbos V. Sigarevs pievēršas parastu cilvēku dzīvei, kas ir viens no iemesliem, kāpēc viņa darbi spēj uzrunāt tik plašu auditoriju. Lai arī jauniestudējums „Latgaliešu rulete” nav viens no raksturīgākajiem dramaturga darbiem, tajā var atrast Sigareva lugu būtiskāko elementu - aiz satīras un komiskā plīvura paslēpto dzīves patiesību.

„Latgaliešu rulete” ir stāsts par Liepiņu ģimenes azartisko piedzīvojumu. Liktenis viņiem pēkšņi piespēlējis lielo laimestu, bet tikpat negaidīti to arī paslēpis. Galvenie varoņi nespēj rast sev vietu, mēģinot saprast, kur pazudusi viņu laimīgā biļete. Patiesības meklējumos Liepiņi ir gatavi likt lietā visus iespējamos ieročus, kas vainagojas ar pārpratumiem bagātu notikumu virkni, kurā netrūkst nedz jautrības, nedz asprātības, nedz krietnas devas latgaliešu humora.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas