Daugavpils teātrī pirmizrāde krievu režisores Allas Korovkinas iestudējumam “Negaiss”26. oktobrī Daugavpils teātrī savu pirmizrādi piedzīvos Aleksandra Ostrovska lugas „Negaiss” iestudējums Allas Korovkinas (Krievija) režijā. Šis iestudējums kļūs par režisores debiju ne tikai Daugavpils teātrī, bet arī Latvijā.

Krievu dramaturga Aleksandra Ostrovska lugā paralēli galvenās varones Katerinas nelaimīgās mīlas stāstam tiek atspoguļots 19. gadsimta tirgotāju slāņa morālo vērtību pagrimums, kas arī kļuva par šīs lugas plašās rezonanses iemeslu uzreiz pēc tās pirmās publikācijas 1860. gadā. „Purvs, kas ieskauj divus mīlētājus, purvs, kurā mīlestībai neizdzīvot,” tā lugā attēloto sabiedrību raksturo režisore Alla Korovkina.

Kādam skatītājam var rasties jautājums, kas gan no lugā attēlotās 19.gadsimta sabiedrības varētu būt aktuāls mūsdienās? Nelaimīga laulība, neiespējama mīlestība, mātes pālieku lielā kontrole savu bērnu dzīvē – tās ir tikai dažas no tēmām, kuras var saskatīt Ostrovska lugā. Un rodas pretjautājums – vai cilvēks savā būtībā nepaliek nemainīgs?

„Šajā lugā ir trīs pāri, kuri mīl, un visi trīs mīl slepus, zagti, nelaimīgi. Visiem trim pāriem nav cerību uz nākotni. Mēs dzīvojam, pakļaujoties dīvainiem, mūsu pašu izdomātiem noteikumiem, aizmirstot par to, ka cilvēka dzīve ir tikai mirklis,” sarunā atklāj režisore Alla Korovkina, „tāpēc izrādes apakšnosaukums ir „Kāpēc cilvēki nelido?”, aicinot katru aizdomāties par to, kāpēc cilvēki izvēlas iegrožot savu laimi, tā vietā, lai ļautos tai.”

Izrādes galvenā varone Katerina izaugusi mīlestības un maiguma aprūpēta, bet pēc ieprecēšanās tirgotāju Kabanovu ģimenē, kurā valda skarbums un stingrība, viņas dzīve mainās. Laulībā Katerina nerod mīlas jūtas, tikai pienākumu. Sev par nelaimi viņa iemīlas citā.

„Dzīvē neko nedrīkst uztvert viennozīmīgi, tāpat arī izrādē. Kāds nosodīs Katerinu, kā principā ilgu laiku to darīju arī es, kad nespēju pieņemt šo lugu, bet kāds padomās: „Kā es viņai jūtu līdzi, kā es viņu saprotu! Dzīvoju rāmjos un nevaru tiem pārkāpt pāri...” piebilst režisore.

Iestudējuma „Negaiss” lomās: Zanda Mankopa, Vadims Bogdanovs, Viktors Jancevičs, Irina Kešiševa, Aleksandrs Komarovs, Olga Maksimova, Mihails Abramovs, Miroslavs Blakunovs, Māris Boka, Žanna Lubgāne, Jeļena Ņetjosina, Karīna Sidina, Mihails Samodahovs.

Izrādes radošās komandas sastāvā ir scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Inga Bermaka Apiaha, komponists Vasīlijs Tonkovidovs (Krievija) un horeogrāfe Irina Saveļjeva. Izrāde notiks krievu valodā.

Pirmizrāde 26. oktobrī plkst. 18.30, tuvākās izrādes – 31. oktobrī un 30. novembrī plkst. 18.30. Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Džeina Saulīte

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas