Daugavpils teātrī tapis iestudējums “Pamatnoteikumi”7. maijā Daugavpils teātrī pirmizrādīts režisora Gata Šmita iestudējums „Pamatnoteikumi”, kura pamatā ir britu scenārista un dramaturga, komēdijas žanra meistara Ērika Čapela (Eric Chappell) luga „Ground Rules”.

„Luga vēsta par diviem dažādu paaudžu pāriem. Divdesmit kopdzīvē pavadīto gadu laikā laulātais pāris savu dzīvi jau ir sakārtojis un iekārtojis tiktāl, ka laika gaitā abi viens otru ir pazaudējuši. Savukārt neparastā tikšanās ar jaunāku pāri, kuru attiecībās valda haoss un kaislības, liek laulātajam pārim pārskatīt savu dzīvi. Šī luga liek aizdomāties par to, ko laiks nodara attiecībām un kā mēs paši tās varam ietekmēt,” stāsta izrādes režisors Gatis Šmits.

Džerijam un Džudītei ir apskaužama laulība. Viņš ir veiksmīgs uzņēmējs, viņa – profesionāla attiecību konsultante. Abu ilggadējās kopdzīves noslēpums slēpjas dažos pamatnoteikumos – respektēt sava partnera telpu un nesmieties par otra vājībām. Pārliecināti, ka abu saprātīgā pieeja laulībai var kalpot par paraugu citiem, Džerijs un Džudīte kādā vasaras naktī iejaucas cita, nejauši sastapta pāra dzīvē. Iejūtīgs psihoterapijas seanss viesistabā pārvēršas kaislību, pārpratumu un draudu pilnā trillerī, kas liks Džerijam un Džudītei ieviest jaunus pamatnoteikumus savās attiecībās.

Izrādē „Pamatnoteikumi” piedalās Marģers Eglinskis, Jūlija Ļaha, Kaspars Zāle un Zanda Mankopa. Lugu latviešu valodā tulkojis Gatis Šmits, izrādes scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Rūdolfs Baltiņš, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs.

Nākamā izrāde – 19.maijā plkst.18.30.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas