Daugavpils teātrī top Hamlets13. maijā Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde pasaulslavena darba – Viljama Šekspīra „Hamleta” – iestudējumam krievu valodā. Izrāde „Hamlets” jau tika iestudēta uz Daugavpils teātra skatuves. Toreiz, 20. gadsimta 50. gados, šī izrāde Sergeja Radlova režijā kļuva par nozīmīgu notikumu republikas kultūras dzīvē. Un tagad, pēc vairāk nekā 50 gadiem, Daugavpils teātrī izrādi „Hamlets” iestudēs avangardiska poļu režisore Lucina Sosnovska.

Viljama Šekspīra luga „Hamlets” tika sarakstīta 17. gadsimta sākumā, bet vēl aizvien ir spēlētākā luga pasaulē. Lugā tiek attēlota galvenā varoņa Hamleta iekšējā cīņa starp vēlmi atriebt sava tēva nāvi un bezspēcību pret visas karaļvalsts samaitātību. Vilcinoties pārdomās, kā nepieļaut kļūdu ar nepārdomātu rīcību, Hamlets mēģina rast atbildes arī uz vairākiem mūžīgajiem jautājumiem - Kas notiek ar cilvēka garu pēc nāves? Vai taisnīga atriebība attaisno noziegumu? Vai ir jēga cīnīties ar likteni, vai vienkāršāk ir ar to samierināties? Vai nāve ir nāves vērta un dzīve – dzīvošanas? Nespēja atbildēt uz šiem jautājumiem, arī gadsimtiem ejot, ir viena no šīs lugas mūžīgās aktualitātes atslēgām.

Gaidāmais iestudējums ir īpašs ar to, ka uz skatuves varēs redzēt gandrīz visu Daugavpils teātra trupu, dažus Saules skolas studiju programmas „Teātra māksla” audzēkņus, kā arī pieaicinātus viesmāksliniekus. Galvenajā lomā iejutīsies brīvmākslinieks no Rīgas - Jurijs Djakonovs, kurš ir absolvējis Kultūras akadēmiju, spēlējis dažādu teātru izrādēs (M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Dailes teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī u.c.) un 2011. gadā tika nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai kā gada jaunais skatuves mākslinieks. Jāatzīmē, ka Daugavpils teātris ar režisori Lucinu Sosnovsku sadarbojas jau kopš 2013. gada teātra festivāla/darbnīcas „Telpa – Daugavpils”. 2015. gadā Lucina Sosnovska iestudēja Daugavpils teātrī izrādi „Pie mums viss kārtībā”, kas tika nominēta „Spēlmaņu nakts 2015” balvai nominācijā „Gada mazās formas izrāde”, kā arī par scenogrāfiju nominācijā „Gada scenogrāfs”. Jāatzīmē, ka scenogrāfiju un kostīmus iestudējumam „Hamlets” veidos tā pati komanda, kas strādāja pie nominētās izrādes „Pie mums viss kārtībā”.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas