Daugavpils teātris sezonu noslēgs ar mūziklu ‘Džeina Eira’Ceturtdien, 7. jūnijā, Daugavpils teātrī gaidāma šīs sezonas noslēdzošā pirmizrāde – Kima Breitburga mūzikls "Džeina Eira" Oļega Šapošņikova režijā.

1847. gadā publicētais Šarlotes Brontē romāns "Džeina Eira", pēc kura motīviem tiek iestudēts mūzikls, neprasa garus ievadvārdus, jo aizrauj lasītāju sirdis visā pasaulē līdz pat šai dienai. "Džeina Eira" ir romantisks stāsts par mīlestību starp guvernanti Džeinu Eiru un noslēpumaino misteru Ročesteru, bet šī darba vērtība atklājas autores klajā protestā pret tā laika sociālo netaisnību, kas patiesībā nav tikai "vecās pasaules" problēma. Daugavpils teātra muzikālajā izrādē "Džeina Eira" skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi šīs spēcīgās sievietes ceļam, kurā mijās cīņa starp vēlmi ļauties savām jūtām un nezaudēt savu neatkarību.

"Mūzikls "Džeina Eira" aktualizēs vīriešu un sieviešu vienlīdzības problēmu sociālajā vidē. Taču ne mazāk būtisks ir arī iestudējuma romantiskais aspekts, jo, pēc autores ieceres, tieši kaislīgā mīlestībā pret izredzēto atklājas Džeinas Eiras dvēseles dziļums," stāsta iestudējuma režisors Oļegs Šapošņikovs.

Mūziklā "Džeina Eira" piedalīsies gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, mijiedarbojoties ar pieaicinātajiem viesmāksliniekiem, kuru starpā būs ne tikai Daugavpils iedzīvotājiem pazīstami solisti Lidija Breska, Natālija Kotona, Alise May, Sandis Ulpe, bet arī soliste Kristīna Zaharova un Baltkrievijas valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs, kuriem tā būs debija Daugavpils teātra iestudējumā. Par mūzikla vokālo sniegumu gādās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele.

Izrādes "Džeina Eira" muzikālo pavadījumu ir veidojis komponists Kims Breitburgs, savukārt mūzikla libreta un dziesmu tekstu autors ir Karens Kavalerjans. Scenogrāfijas un kostīmu autore ir Inga Bermaka Apiaha, kura ar režisoru Oļegu Šapošņikovu sadarbojas jau kopš 2012. gada. Kopā viņi ir strādājuši pie tādiem iestudējumiem kā "Nūgrymušõ pile", "Mistera Ikss noslēpums", "Dāmu paradīze", "Bīstamais pagrieziens" un daudziem citiem.

Izrāde ir krievu valodā. Pirmizrāde – 7. jūnijā pulksten 18.30, tuvākā izrāde – 8. jūnijā pulksten 18.00.

Biļetes iegādājamas Daugavpils teātra kasē (654 26520), kā arī "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Foto: Džeina Saulīte

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas