Dienvidkurzemes festivāla “Rimbenieks” vasarīgos koncertus bauda Vecpilī un AizputēSestdien ar diviem koncertiem gan pie Vecpils Sv.Laurencija baznīcas, gan Dižlāņu muižas pagalmā, bet svētdien Aizputes Pilsmuižas ābaļdārzā Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks” priecēja daudzus mūzikas baudītājus. Jaunais Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls brīnišķīgos vasaras vakarus mūzikas skaņās aicina piedzīvot dažādās gleznainās novada vietās. Festivāla koncerti līdz pat 20. augustam vēl norisināsies Priekulē, Griezē, Grobiņā, kā arī Liepājā.

Ar skaistu programmu no baroka līdz pat mūsu laikmeta mūzikai, tostarp arī eksotiskākām skaņām pie Vecpils baznīcas uzstājās metālpūšamo instrumentu ansamblis “Libava Brass Quintet”. Turpat netālu – Dižlāņu muižā varēja baudīr Mocarta un Haidna mūziku Liepājas stīgu kvarteta izpildījumā. Savukārt Aizputē cilvēki bija sajūsmināti baudīt koka pūšamo instrumentu ansambļa “Kurland Quintet” spēli. Viegli vasarīgajā programmā skanēja gan Mocarts un Štrauss, gan Ibērs un Farkašs, arī kaut kas no jaunākiem laikiem.

Arī šīs nedēļas nogalē Dienvidkurzemes festivāls turpināsies ar koncertiem novadā. Piektdien, 23. jūlijā pulksten 20 Priekules kultūras nama skaistajā parkā muzicēs metālpūšamo instrumentu ansamblis “Libava Brass Quintet”, bet svētdien, 25. jūlijā pulksten 20 koka pūšamo instrumentu ansambļa “Kurland Quintet” uzstāšanos varēs piedzīvot arī Griezes baznīcas mūru maģiskajā atmosfērā. Savukārt jau 31. jūlijā festivāls sāks skanēt arī Liepājā. Koncertzālē “Lielais dzintars” atgriezīsies rokmūzika, ko ar simfonisku skanējumu papildinās orķestris. Dziedās Jeronims Miļus, Atis Ieviņš un Andris Ērglis. Pavadošās grupas sastāvā spēlēs arī sitaminstrumentālists Artis Orubs un ģitārists Johnny Salamander.

Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas