Diriģenti pieprasīs piešķirt finansējumu Dziesmu un Deju svētku organizēšanai14. janvārī, pulksten 11 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks Latvijas kordiriģentu mobilizācijas sanāksme.

Paredzams, ka kordiriģenti ar šo sapulci uzsāks kampaņu par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku sagatavošanās procesa atbalsta pieprasīšanu.

 

Kordiriģenti nepiekrīt viedoklim, ka Dziesmu svētku dzīvesveida kulminācija, kura jau izsenis notiek reizi piecos gados, tiktu pārcelta uz 2014. gadu.

Kordiriģenti izplatīs paziņojumu, ar kuru aicinās visus Latvijas iedzīvotājus parakstīties par finansējuma piešķiršanu Dziesmu un Deju svētku organizēšanai 2013. gadā!

Papildus informēju, ka sapulces 3. daļā notiks unikālas meistarklases "Koris kā diriģenta spogulis", kurās Latvijā atzīti diriģenti, savu stilistiku augstākā līmeņa speciālisti (Māris Sirmais, Māris Kupčs, Guntars Prānis un Aleksandrs Brandavs) vadīs meistarklases darbā ar amatierkori. Meistarklašu pamatideja ir praktiski pierādīt, ka vokāli sarežģītus un visdažādāko laikmetu un stilistikas skaņdarbus augstā līmenī spēj izpildīt arī pašdarbības kolektīvs.

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas