Dirty Deal Teatro top politisks trilleris “Andrievs Niedra”Dirty Deal Teatro top režisora Valtera Sīļa politiskais trilleris "Andrievs Niedra", kurš pirmizrādi piedzīvos 16. decembrī.

Jau vairākas paaudzes uzaugušas, ticot, ka Latvijas valsts dibināšana 1918. gada 18. novembrī bija tā laika labākais vai vienīgais iespējamais risinājums, lai aizvestu mūs pie demokrātiskajām vērtībām, ar kurām lepojamies šodien. Iespējams, tas bija labākais risinājums, skatoties no mūsdienu skatupunkta, taču ne vienīgais.

„Vai man ir gadījies, mēģinot atrisināt kādu problēmu, it kā darīt visu iespējamo, bet beigās attapties vēl dziļākos sūdos kā līdz tam? Andrievam Niedram ir, un par to mēs viņu vēl šodien pieminam ar tautas nodevēja vārdu.
Šī izrāde būs trilleris par to, kā radās mūsu valsts. Un, lai arī gribētos ticēt, ka tās dibināšana un brīvības cīņas bija skaists varoņu un ideju laiks, ka mūsu vēsture ir tik tīra kā dimanta oliņa, kurai neviens melnumiņš nav pieķēries, tomēr var izrādīties, ka īstenībā ir citādi,” tā par izrādi stāsta dramaturgs Kārlis Krūmiņš.

Izrādes kostīmus un scenogrāfiju veidoja Uģis Bērziņš, mūzikas autors ir Toms Auniņš, gaismu mākslinieks - Jānis Sniķers. Uz skatuves kopā ar aktieri Emīlu Kivlenieku varēs redzēt arī izrādes dramaturgu Kārli Krūmiņu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas