Divi Emīla Dārziņa jauktā kora ieraksti izvirzīti vienai “Zelta mikrofons” nominācijai


Ceturtdien, 9. janvārī, tika paziņoti visi mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta mikrofons 2013” nominācijām izvirzītie pretendenti – Emīla Dārziņa jauktais koris (iepriekš – „”) vienā no nominācijām iekļuvis ar veseliem diviem 2013. gada ierakstiem! Lai arī šogad paveiktu vismaz tikpat lielas lietas, ir izsludināta pieteikšanās dalībai korī.


Mūzikas ierakstu gada balvai „Zelta mikrofons 2013” Emīla Dārziņa jauktais koris (iepriekš – „Swedbank koris”) iesniedza divus 2013. gada laikā veiktos ierakstus, kas izdoti CD formātā - dubultdisku “Dziesmu svētki 2013″ un Riharda Dubras “Ziemassvētku oratorija”. Abi albumi iekļuvuši piecu labāko vidū kategorijā „Labākais akadēmiskās mūzikas albums”.


Arī 2014. gadā Emīla Dārziņa jauktais koris plāno sasniegt augstus mērķus, tāpēc tiek meklēti līdzīgi domājoši papildspēki – sievas un vīri ar spēcīgu soprānu, samtainu altu, spilgtu tenoru un dziļu basu balsīm.


Noklausīšanās notiks 14. un 15. janvārī, Swedbank centrālajā ēkā (Saules akmenī) – Balasta dambī 1a. Lai uz to pieteiktos, nepieciešams sazināties ar kora māksliniecisko vadītāju Artūru Ancānu, rakstot uz arturs.ancans@gmail.com!


Šosezon korim plānota dalība starptautiskajā koru konkursā Francijas pilsētā Tūrā (Tours), Francijā, kas ir īpašs un prestižs koru kvalitātes pārbaudījums – viens no sešiem Eiropas Grand Prix posma izcīņas konkursiem.


18. janvārī atbalstīsim Rīgu brīdi, kad tā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, piedaloties akcijā „Grāmatu draugu ķēde”, plānos arī vēl nebijuša projekta “Virtuālais koris” īstenošana, kura prezentācija paredzēta jau pavisam drīz – februārī. Savukārt vasara korim saistās ar dalību Pasaules koru olimpiādē un ar to saistītiem pasākumiem, bet gada nogalē paredzēts īpašs notikums – īpaši Emīla Dārziņa jauktajam korim rakstītu skaņdarbu pirmatskaņojumi. Pa vidu tam visam, protams, vēl daudz un dažādi, bet ne mazāk interesanti notikumi un kora iekšējie pasākumi.


Aicinām ikvienu interesentu, kas vēlas turpināt vai uzsākt savas korista gaitas, atnākt uz jauno dziedātāju uzņemšanu Emīla Dārziņa jauktajā korī un piedalīties šajos nozīmīgajos notikumos!


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas