Dizaina Fabrikā būs apskatāma izstāde “Balta lapa”11. novembrī, Dizaina Fabrikā tiks atklāta izstāde “Balta lapa”, kurā piedalīsies 28 mākslinieki no trīs Baltijas valstīm (Latvija, Lietuva, Igaunija).

Izstāde ir veltīta Baltijas ceļa 25 gadu jubilejai, kura ir nozīmīga visām Baltijas valstīm. Izstāde “Balta lapa” apvieno jaunus māksliniekus kā “kreatīvas baltas lapas” no Baltijas valstīm. Mākslinieki ir gandrīz vienā vecumā ar Baltijas ceļu. Izstādes dalībnieki atceras sevi kā mazus bērnus, kas bija Baltijas ceļa neatņemama sastāvdaļa.

Izstādē ir iesaistīti jauni (vecumā līdz 35 gadi), perspektīvi un profesionāli mākslinieki, kuriem ir dota iespēja izpausties un prezentēt savus darbus oriģinālā un mūsdienīgā redzējumā.

Šoreiz mēs nelūdzam jūs sadoties rokās (šī paaudze to nepieprasa). Kā reiz teicis Hermanis Hese (Hermann Hesse): „bezlaicība un nevis modernitāte paliek svarīga mākslā.” Tādēļ atstāsim savus stereotipus mājās, paņemsim baltu papīra loksni un, izbaudot bezlaicību, radīsim savu versiju.”

Mākslas kritiķis no Lietuvas, Tomas Ivanauskas par gaidāmo izstādi izsakās sekojoši: “Divdesmit astoņi - tik daudz jauno mākslinieku nolēma ierakties savu atmiņu dziļumos un savas reminiscences pārvietot uz audekla, metāla, papīra, akmens, ielikt smiltīs vai patronu čaulā, piezemēt tās ar baložiem vai nolikt pūra lādē. Ir skaisti redzēt, kā jauni cilvēki reflektē par atmiņu kopumu un atspoguļo savas versijas – tematiskas, ironiskas, bīstamas, rituālas, nepārvaramas, aukstas, melanholiskas, skumjas, nostalģiskas, iluzoras, omulīgas, izbālējušas, konceptuālas, atklātas, drosmīgas, mierīgas, šarmantas, poētiskas, aizvainojošas, garīgas, nacionālas, riskantas, briesmīgas, noslēpumainas, sapņainas, bēdīgas, izmisušas un pacilātas.”

Izstāde “Balta lapa”, savu darbību uzsāks Rīgā, “Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014” programmas ietvaros un būs apskatāma Dizaina Fabrikā no 11. novembra līdz 20. novembrim. Izstāde vēlāk būs apskatāma arī Lietuvā un Igaunijā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas