Dubras Ziemassvētku oratorijas pasaules pirmatskaņojums Jēkaba katedrālē

Swedbank koris, Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, Gadsimtu orķestris un Latvijas Nacionālās operas solisti aicina izbaudīt Ziemassvētku sajūtas R. Dubras Ziemassvētku oratorijas "Oratorio in Natali Gaudio" pasaules pirmatskaņojuma koncertos 28.decembrī un 29.decembrī plkst. 21.30 Rīgā, Sv. Jēkaba katedrālē.

"Oratorio in Natali Gaudio" ir komponista Riharda Dubras jaunākais lielformāta darbs orķestrim, korim un solistiem. Pats komponists atzīst, ka viņa Ziemassvētku mūzika ir vairāk filozofiska, nekā parasti pieņemts uzskatīt, jo vairāk interesē tieši Ziemassvētku nakts izjūtas, nevis svētku rīta jautrība. Ziemassvētku oratorija aicina klausītāju piedzīvot brīnišķīgas Ziemassvētku nakts izjūtas, kuru pamatā ir sapņošana, viegla laimes izjūta, cerības, mierinājuma un absolūtas mistikas klātbūtne.

Ziemassvētku oratorijas pirmatskaņojuma koncertos piedalās starptautisko atzinību guvušais Swedbank koris, Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, Latvijas Nacionālās operas solisti un Gadsimtu orķestris, kas ir dibināts ar mērķi iesaistīties dažādos muzikālajos projektos un vokāli instrumentālu skaņdarbu atskaņojumos un tā sastāvā muzicē profesionāli mūziķi no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās operas orķestra un pūtēju orķestra "Rīga".

Šie koncerti ir vieni no noslēdzošajiem Rīgas Domes atbalstīto tradicionālo Ziemassvētku kultūras notikumu kalendārā šogad, tāpēc klausītājiem tiek pasniegti kā īpaša dāvana gada izskaņā, piedāvājot tos apmeklēt bez ieejas maksas - vien par brīvprātīgiem ziedojumiem baznīcai.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas