Dzejas dienas atklās “Dzejkoncerts”Atklājot ikgadējās Dzejas dienas, 6. septembrī plkst. 21:00 Rīgas Domā notiks „Dzejkoncerts”, informē biedrība „Ascendum”.

„Dzejkoncertā” piedalīsies latviešu mūzikas grupa „Sigma” un septiņi ievērojamākie mūsdienu latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups. Pasākumā ieeja par ziedojumiem Rīgas Doma jaunajai vitrāžai „Ar degsmi par brīvu Latviju”.

Šogad Dzejas dienas tiks atklātas 6. septembrī plkst 21:00 ar vērienīgu „Dzejkoncertu” Rīgas Domā, kurā piedalīsies latviešu mūzikas grupa „Sigma” (sastāvā: Jānis Ozoliņš - balss, taustiņinstrumenti; Kaspars Lastovskis - bass; Uģis Eihvalds - sitamie instrumenti) un septiņi mūsdienu latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups. Tas būs īpaša žanra iestudējums, kurā vienlīdz liela nozīme paredzēta gan lasītajam dzejas tekstam, gan mūzikai.

„Māksla un to apvijušie jautājumi notiek, un atkārtojas kā mūžīgs, neizskaidrots rituāls”, atzīst „Dzejkoncerta” režisore Ingas Surgunte, kuras veidotajā programmā gaidāmi gan pašu autoru izpildīti dzejas lasījumi, gan grupas „Sigma” skaņdarbi, kas radīti, izmantojot jau minēto latviešu dzejnieku tekstus, kā arī laikmetīgās dejas performances Olgas Žitluhinas iestudējumā

Par pasākuma vizuālo noformējumu gādās viens no Latvijas izcilākajiem telpas iekārtojuma mākslas meistariem, Andris Freibergs, kurš radīs Rīgas Domā vēl nepieredzētu skatuves instalāciju.

Pasākumā ieeja par ziedojumiem Rīgas Doma jaunajai vitrāžai „Ar degsmi par brīvu Latviju”, kas atrodas jau izstrādes noslēguma fāzē un jau drīzumā rotās Marijas kapelu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas