Dzejas dienu ietvaros notiks arī ķirbju izstādeNo 19. līdz 23. septembrim Balvu Centrālajā bibliotēkā Dzejas dienas. Būs arī iespēja apskatīt Loretas un Kārļa Boldānu daudzveidīgos ķirbīšus un Studentu ģimenes lielo ķirbi - 84, 5 kg.

Dzejas dienu ietvaros Balvu Valsts ģimnāzijas septiņi klašu kolektīvi viesosies bibliotēkā, lai iepazītos ar dzejas jaunumiem. Balvu pamatskolas un Balvu amatniecības vidusskolas jaunāko klašu kolektīvi tiek aicināti uz sarunām par bērnu dzeju „Kāds ābolains rudens, kāds kļavlapains lietus līst”.

21. septembrī Balvu pamatskolas krievu tautības 1.-5.klašu skolēni tiksies ar dzejnieku, balvenieti Aleksandru Aleksejevu.

Dzejas dienas nav iedomājamas bez dzejas un dzejniekiem. 22.septembrī šos svētkus kuplinās dzejnieks, tulkotājs Andris Akmentiņš.

Bērnu un jauniešu lasītavā vizuālā izstāde „Ak, zeme, cik Tu pasakaini skaista” - dzeja un daba senlaicīgajās pastkartēs no Jura Pušpura privātkolekcijas aicina pievēst uzmanību vērtībām, kas bija un joprojām ir.

Interneta telpā jebkuram apmeklētājam pieejama informācija par dažādām interneta mājas lapām, kur atrast dzejoļus.

Pateicoties Kultūrkapitāla fonda atbalstītajam projektam „Dzejas dienas nav vienas”, dzejas dienas ir iespēja pagarināt līdz pat Ziemassvētkiem. 5.oktobrī lieliem un maziem dzejas mīļotājiem būs iespēja tikties ar dzejnieci Maiju Laukmani, decembrī ar novadnieku un Runča Franča saimnieku, dzejnieku Uldi Ausekli un kompnistu Uldi Fridrihsonu.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas