Džeza dienas koncertā latviešu bigbends uzstāsies kopā ar somu džeza meistaru29. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Mākslas telpā uz Džeza dienai veltītu koncertu aicina Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) apvienotais bigbends somu diriģenta Jere Laukanena vadībā.

Gaidāmajā koncertā, kas ieskandinās 30. aprīlī gaidāmo Starptautisko džeza dienu, skanēs pasaulē pieprasītā somu komponista Jere Laukanena oriģinālskaņdarbi, kurus viņš komponējis savam orķestrim “Jere Laukkanen Afro-Cuban Jazz Orchestra” un “European Jazz Orchestra”. Koncerta repertuārs apvieno modern džezu un afrokubiešu ritmus.

“Skaņdarbi ir gana sarežģīti gan ātrā tempa, gan taktsmēra dēļ, un mūziķiem atskaņot šādu repertuāru ir diezgan liels izaicinājums,” teic JVLMA un RDKS bigbenda mākslinieciskais vadītājs, saksofonists Dāvis Jurka, kurš arī aicinājis somu mūziķi uz sadarbību ar latviešu bigbendu.

Jere Laukanens (Jere Laukkanen) ir sadarbojies un sadarbojas ne vien ar iepriekš minētajiem orķestriem, bet arī ar “UMO Jazz Orchestra” (Somija), “Berklee Jazz Composers’ Big Band” (ASV), “Big Band Conservatori del Liceu” (Spānija), “Estonian Dream Big Band” (Igaunija) un citiem bigbendiem visā pasaulē. Viņš ir starptautiski atzīts džeza pedagogs, kas ilgus gadus vadījis Somijas universitātes “Metropolia” Džeza departamentu. Koncertā Rīgā Laukanens būs arī pie diriģenta pults.

Džeza dienas veltītā koncerta īpašais viesis būs saksfonists, klarnetists, JVLMA Džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners.

Biļetes uz koncertu ir pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas