Dzintaru koncertzālē izskanēs Aurēlijas Šimkus solokoncerts7. novembrī atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē izskanēs cikla “Dzimuši Latvijā” otrais koncerts, kurā uzstāsies starptautisko konkursu laureāte Aurēlija Šimkus.

Grācija un vieglums, skaidrs redzējums un pamatīgums raksturo gados vēl jauno, bet apņēmīgo pianisti Aurēliju Šimkus. Viņa nevairās pieskarties nopietniem, sarežģītiem opusiem un iestudēt pēdējo no Johana Sebastiāna Baha sacerējumiem – “Fūgas mākslu”, savukārt par gara radiniekiem mūzikā Aurēlija Šimkus dēvē 20. gadsimta pirmās puses modernistu Albanu Bergu un krievu mūzikas impresionistu Aleksandru Skrjabinu. Līdz ar uzvaru 11. starptautiskajā pianistu konkursā Klavier Olymp Bādkisingenē, Vācijā, jaunās pianistes karjera attīstījusies un veidojusies straujiem soļiem: viņa sniegusi pirmo solokoncertu Rīgā, muzicējusi daudzviet Eiropā, kā arī ieskaņojusi savu pirmo albumu Scherzo, kurā līdzās Ludviga van Bēthovena mūzikai ir Roberta Šūmaņa un Franča Lista klavierdarbi. Ievērojamais vācu mūzikas žurnāls Piano News to jau paguvis ievērot, un recenzijā atzīmējis, ka Aurēlija Šimkus ir īsts atklājums.

Koncertā skanēs Aleksandra Skrjabina Otrā sonāte klavierēm, Johana Sebastiāna Baha “Kapričo mīļotā brāļa aizbraukšanai”, “Fūgas māksla” un “Tokāta un fūga re minorā”, kā arī Ferenca Lista 1. daļa Saderināšanās no Ceļojumu gadu Otrās burtnīcas un Fantāzija un fūga par B-A-C-H tēmu.

Foto: Publicitātes

 

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas