Dzintaru koncertzāles sezonu atklās Ziemeļu simfoniskais orķestris

Vasaras koncertu sezonu Dzintaru koncertzālē atklās Ziemeļu simfoniskais orķestris (Nordic Symphony Orchestra), kura sastāvā ir dalībnieki no desmit valstīm un šāds starptautisks kolektīvs apvieno simt augstākās profesionālās raudzes mūziķus diriģentes Anu Tali vadībā, informēja "Dzintaru koncertzāles" projektu vadītāja Ieva Studente.Anu Tali ir viena no mūsdienu intriģējošākajām diriģentēm, kura pieder tai jaunajai mākslinieku paaudzei, kas nemitīgi meklē svaigas idejas mūzikā. Orķestra inovatīva pieeja ir piedāvāt katru jauno koncertsezonas gadu īpašu programmas tematisko loku, kas caurvijas visām programmām un laika gaitā kopš 1998./1999. g. sezonas ir izrādījusies ļoti veiksmīga stratēģija.

Ziemeļu simfoniskais orķestris un diriģente Anu Tali šogad atklās orķestra vasaras sezonu ar programmas Nordic Stars – Ziemeļu zvaigznes koncertiem Igaunijā, Latvijā un Austrijā.

Tūres ietvaros Latvijas koncertā Dzintaros piedalīsies solisti – Tomass Kapuns (flauta, Austrija), Fabians Mencels (oboja, Vācija), Ints Dālderis (klarnete, Latvija), Sergejs Goršenko (vijole, Krievija), Andrejs Dogadins (alts, Krievija), Indreks Vaus un Prīts Aimla (Igaunija), Janne Pulkinena (fagots), kā arī Endijs Renemanis un Jānis Maļeckis (klavieres, Latvija). Vakara programmā skanēs V. A. Mocarts, A. Vivaldi, J. S. Bahs, V. Bellīni, Ž. Masnē, E. Tubins, E. Elgārs, J. Brāmss, E. Grīgs, J. Halvorsens, Ā. Koplends, D. Šostakovičs, G. Sviridovs un S. Renemanis.

1997. gadā orķestri dibināja igaunietes Anu Tali un Kadri Tali un sākotnēji tas bija igauņu – somu simfoniskais orķestris, lai atzīmētu Somijas valsts 80. gadskārtu un attīstītu kultūras sakarus un savstarpējo sadarbību starp Igauniju un Somiju. Tagad orķestris apvieno arī daudzas citas valstis un orķestra Eiropas debija notika 2007. gada rudenī Berlīnes filharmonijā un Minhenes Herkulesa zālē. 2011. gada koncertsezonas turnejā orķestris prezentēja igauņu komponistu Arvo Pertu un viņa Ceturto simfoniju ("Losandželosa") pirmatskaņoja Austrijā, Vīnes koncertnamā, un Slovēnijā, Mariboras Savienības zālē.

Orķestra galvenie mērķi ir sintezēt labākās ziemeļu instrumentālo skolu tradīcijas, iepazīstināt plašu auditoriju ar somu un igauņu laikmetīgo mūziku, pasūtināt jaundarbus mūsdienu komponistiem un interpretēt pasaules klasiku, balstoties uz mūsdienīgu pieeju.

Diriģente un orķestra mākslinieciskā vadītāja Anu Tali ir pasaulē ievērota jaunās diriģentu paaudzes māksliniece, kura saņēmusi jo daudzus apbalvojumus un nominācijas – 2003. gadā prestižā "ECHO Classics" balva par Ziemeļu simfoniskā orķestra albumu "Swan Flight" ("Gulbja lidojums", 2001) un 2005. gadā nominācija par nākamo albumu "Action. Passion. Ilussion" ("Darbība. Kaislība. Ilūzija", 2005). Anu Tali apbalvota ar Igaunijas prezidenta balvu "Gada jaunais mūziķis" un Igaunijas Raidorganizācijas apvienības balvu "Gada mūziķis" 2006. gadā. 2008. gadā diriģente Anu Tali ieguvusi starptautisku atzinību ar UNICEF apbalvojumu "Bluebird" un "Uzlecošās zvaigznes" balvu Vācijā.

Anu Tali kopā ar Ziemeļu orķestri iemūžināta dokumentālajās filmās un starptautiskajos mediju kanālos – tostarp dokumentālā filma "Maestra Baltica” (ARTE, 2008), "Anu Tali Lionā" (Mezzo, 2008), "Anu Tali Hirosimā" (NHK Japan, 2005), "Igauņu – somu simfoniskais orķestris" (YLE, 2003) u. c.

Dzintaru koncertzāles sezonas atklāšanas koncertu, kas notiks 1. jūnijā, ar Jūrmalas pilsētas domes finansiālu atbalstu rīko SIA "Dzintaru koncertzāle" sadarbībā ar Ziemeļu Simfonisko orķestri. Biļetes uz atklāšanas koncertu ir iegādājamas "Biļešu paradīzes" un Dzintaru koncertzāles kasēs. Papildus informācija mājas lapā www.dzk.lv.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas