Edmunda Jansona animācijas filmas gūst panākumus Londonā un ASV


Režisora Edmunda Jansona īsfilma "Kora turneja" apbalvota Londonas starptautiskajā animācijas filmu festivālā, savukārt īsfilma "Starptautiskā Tēva diena" izrādīta ASV skates Animation Show of Shows ietvaros.


Londonas animācijas filmu festivāls izrāda inteliģentas, izklaidējošas un izaicinošas animācijas filmas no visas pasaules, graujot iesīkstējušo priekšstatu, ka animācija domāta tikai bērniem. „Kora turneja” tajā saņēmusi balvu par labāko skaņu un mūziku. Žūrijas lēmums īpaši izceļ skaņu režisora Ģirta Biša un režisora Edmunda Jansona veiksmīgo sadarbību: „Šī brīnišķīgā animācijas filma demonstrē harmoniju, ko iespējams radīt starp skaņu, mūziku un attēlu. Rotaļīgā pretnostatījumā attēls kļūst par skaņu, un skaņa veido attēlu. Piešķiram balvu par maģisko skaņu režisora un režisora kopdarbu.” Jāpiebilst, ka liela nozīme filmas skaņas celiņa veidošanā ir arī Rīgas Doma zēnu korim, kas diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā iejutās animēto filmas varoņu lomās. Skaņas režisors Ģirts Bišs ar filmas autoru Edmundu Jansonu sadarbojies daudzos projektos, tostarp dokumentālās animācijas filmas Čiža acīm un cikla Lupatiņi veidošanā.


Kopš 2012. gada Kora turneja jau atlasīta dalībai vairāk kā 50 starptautiskos festivālos un saņēmusi žūrijas atzinību arī festivālā KROK (Ukrainā) un Animage (Brazīlijā). Filmā Kora turneja pasaulslavens zēnu koris no Latvijas devies tālā koncertceļojumā. Diriģentes rokās koris ir kā paklausīgs mūzikas instruments, taču atliek viņai iesprūst liftā, un zēni atkal ir tikai delverīgi bērni.


Savukārt filma Starptautiskā Tēva diena septembrī un oktobrī tika izrādīta ASV, prestižajā ceļojošajā filmu skatē Animation Show of Shows. Starptautiskā Tēva diena ir sirreāls stāsts par putnu tēti, kurš čakli strādā, lai pabarotu savus bērnus, taču divdimensionālā animācijas pasaule negaidīti apgrūtina šo uzdevumu.


Holivudas studijas Acme Filmworks dibinātāja, animācija filmu producenta Rona Daimonda veidotajā ikgadējā skatē iekļautas 14 izcilas animācijas filmas, kas izrādītas labākajos pasaules kinofestivālos. Starptautiskā Tēva diena šī gada izlases ietvaros demonstrēta lielākajās animācijas filmu studijās un skolās, tostarp DreamWorks, Pixar, Sony Pictures un Disneja studijā, Kalifornijas mākslas koledžā, Hārvardas universitātē u.c., kopā vairāk nekā 40 seansos. To bija iespēja noskatīties gan industrijas profesionāļiem, gan animācijas studentiem un interesentiem.


Starptautiskā Tēva diena līdz šim izrādīta 40 starptautiskos festivālos, saņēmusi galveno balvu festivālā Golden Kuker Bulgārijā, žūrijas balvu Holandes animācijas filmu festivālā un turpina apceļot pasauli.


Abas filmas tapušas studijā Atom Art. Latvijā abas filmas tikušas demonstrētas kinoteātros un kultūras namos Kinopunkta un Filmu maratona programmu ietvaros.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas