Eiropas Savienības mājā notiks pasākums „Radošā Latvija – darba tirgus un jauna iespēja”


14. maijā plkst. 18.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28), mākslas tikšanās ciklā „Eiropas gadalaiki: pavasaris, vasara” notiks atvērta saruna „Radošā Latvija – darba tirgus un jauna iespēja” - diskusija par radošumu, jauniešu iniciatīvu un iesaistīšanos darba tirgū.

Katram cilvēkam piemīt radošais potenciāls. Ar mākslas palīdzību var izveidot atbilstošu vidi un nodrošināt attiecīgu praksi, lai izglītojamais varētu gūt radošu pieredzi un aktīvi iesaistīties radošos procesos un attīstībā. Iegūstot pieredzi un pilnīgojot izpratni un zināšanas par mākslu, var pavērties unikālas iespējas daudzās citās jomās – uzņēmējdarbībā, ekonomikā, ekoloģijā un citur.
Šīm spējām ir būtiska nozīme, saskaroties ar jautājumiem, kas raksturīgi 21. gadsimta sabiedrībā: ātra lēmumu pieņemšana, spēja riskēt un pieņemt izaicinājumus. Tās ir galvenās prasmes, ko darba tirgū pieprasa darba devēji.

Diskusijā piedalīsies Ilze Vītola (mākslas izglītības centrs Trīs krāsas), Inese Pētersone (Dizaina informācijas centrs, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola), Rolands Puhovs (Birojnīca), Jānis Krievāns (Junior Achievement - Young Enterprise Latvia), Ingūna Rauda (tehniskās jaunrades nams Annas 2), kā arī radošo industriju un kultūras izglītības eksperte Agnese Miltiņa.

Diskusiju vadīs Zane Oliņa (Iespējamā misija).

Uz pasākumu „Radošā Latvija – darba tirgus un jauna iespēja” īpaši aicināti jaunieši, augstskolu studenti un mācībspēki.
Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.
Pasākumu varēs vērot arī interneta tiešraidē www.esmaja.lv.

Foto: Gints Malderis
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas