Eiropas Savienības mājā notiks pasākums „Portugāle – zemes mala”

16. aprīlī plkst. 18.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28), mākslas tikšanās ciklā „Eiropas gadalaiki: pavasaris, vasara” notiks pasākums „Portugāle – zemes mala”, kurā piedalīsies mūziķi Jolanta Gulbe – Paškeviča, Ivars Hermanis un Ingus Feldmanis, dzejnieks un tulkotājs Leons Briedis, kā arī bijušais Latvijas vēstnieks Portugālē Artis Bērtulis.

Kā ir tur, kur beidzas zemes mala... Vēlme to meklēt nereti rodas, nokļūstot Portugālē. Vietā, kur atrodamas korķozolu audzes un lauru koki, svētceļojumu mērķi, baznīcu, leģendu un vēstures notikumu zemē, kur ik uz soļa ieraugām ažuležu - portugāļu apgleznotās flīzes.

Portugālē bezgalīgi plašais skats uz okeānu mudina muzicēt tik smeldzīgi kā fado – šīs mūzikas pasaulē ievedīs dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, muzicējot kopā ar Ivaru Hermani (mandolīna, ģitāra) un Ingu Feldmani (ģitāra). Portugāļu dzejnieks Nunu Žūdisu raksta: ”Daži meklē attēlu, ko sapnis nav saglabājis.” Pasākumā klātesošie, savukārt, meklēs pērles portugāļu literatūrā dzejnieka, literāta un tulkotāja Leona Brieža skatījumā, iepazīstot Paulu Tešeira, Eužēniu de Andradi un 20. gadsimta slavenākā portugāļu dzejnieka Fernandu Pesoas veikumu. Diskusijā kopā ar Leonu Briedi par Portugāles izaicinājumiem, šīsdienas acīm raugoties, piedalīsies arī bijušais Latvijas vēstnieks Portugālē Artis Bērtulis.

Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.
Pasākumu varēs vērot arī interneta tiešraidē www.esmaja.lv.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas