Eirovīzijas dziesmas pieejamas internetāŠodien veras vaļā lielās Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases slūžas – interesenti par iesniegtajām dziesmām varēs balsot internetā.

Pēc spēcīgi mainītā Eirovīzijas nacionālās atlases nolikuma pretendenti uz lielo eiroskatuvi laikam ir sabijušies: iesniegta tikai 71 dziesma (parasti ir tuvu simts), turklāt divas nav atbildušas nosacījumiem. «Viena neatbilda hronometrāžai – dziesmām jābūt līdz trīs minūtēm [garām], bet vienai kā līdzautors norādīts ārzemju autors, kas arī šogad nav atļauts,» Neatkarīgo informēja Eirovīzijas projekta producents Aigars Dinsbergs. Līdz ar to klausītāju izvērtēšanai no šodienas tiek nodotas 69 dziesmas, par kurām varēs balsot Eirovīzijas mājaslapā. Interesanti, ka īpaši aktīvi dziesmu autori bijuši tieši dziesmu iesniegšanas pēdējā dienā, 14. oktobrī, kad konkursam iesniegti 60% no visām pieteiktajām.

No 20. oktobra līdz 1. novembrim priekšatlasi izturējušās dziesmas tiek nodotas publiskam izvērtējumam, izvietojot tās Eirovīzijas mājaslapā, neminot autoru vārdus. Tas nozīmē, ka pirmo reizi Eirovīzijas vēsturē Latvijas interneta lietotāji varēs iepazīties ar visām atlasei iesniegtajām dziesmām un izteikt savu viedokli par dziesmu, tās tekstu un kopīgo vēstījumu, nevis izpildītāju. «Jāteic gan, ka interneta lietotāju balsojumam būs rekomendējošs raksturs, jo līdztekus klausītājiem dziesmas vērtēs mākslinieciskā padome septiņu cilvēku sastāvā, pēc objektīviem un profesionāliem kritērijiem izvēloties pusfināla divdesmitnieku. Padomei būs tiesības veikt korekcijas pusfināla galīgā saraksta izveidošanā,» tā A. Dinsbergs.

Sākotnēji bija plānots Eirovīzijas mājaslapu sajūgt kopā arī ar portāliem draugiem un facebook, bet tas izrādījies tehnoloģiski neiespējami. Arī balsošana būs interesanta – nāksies uzrādīt savu epastu, savukārt IP adresei nebūs nozīmes, respektīvi, šo 13 dienu laikā varēsiet nobalsot tikai par vienu dziesmu, bet 69 reizes varēs balsot tikai tie, kuriem būs 69 epastu adreses... Kā pastāstīja A. Dinsbergs, iesniegto dziesmu žanriskā amplitūda esot plaša: «Ir gan smagie gabali, gan šlāgeri, gan hip hop – katrs varēs atrast sev ko interesantu.» Pēc pagājušā gada atlasē grupas Pieneņu vīns sasniegtajiem panākumiem (trešā vieta) šogad īpaši daudz esot krievu autoru. No 69 dziesmām piecas esot latviski. Daudz vai maz? Kā to vērtēt... «Kādi 90% iesniegto dziesmu ir rakstītas ierakstu studijās, bet par atlikušajām gan jābrīnās par cilvēku augsto pašapziņas līmeni,» atzina A. Dinsbergs.

Pusfināla dziesmas un to autori tiks atklāti 8. novembrī, dziesmu izpildītāji pēc to noklausīšanās dzīvajā izpildījumā un konkursa mākslinieciskās padomes izvērtējuma tiks paziņoti decembrī. Eirovīzijas nacionālās atlases pusfināli LTV 1 ēterā būs skatāmi 7. janvārī un 14 janvārī. Pirmo reizi nacionālās atlases vēsturē tie notiks tiešraidē, katrā no pusfināliem uzstāsies desmit dalībnieku, un no katra pusfināla piecus finālistus noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums. Konkursa nacionālās atlases fināls notiks 18. februārī Ventspils teātra namā Jūras vārti.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas