Eirovīzijas dziesmu konkurss Vīnē oficiāli atklātsSvētdienas vakarā, Latvijas delegācijai un vēl 39 dalībvalstu pārstāvjiem soļojot pa sarkano paklāju, oficiāli tika atklāts 60. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurš šogad norisinās Austrijas galvaspilsētā Vīnē. Pēc pirmajiem mēģinājumiem bukmeikeri Latvijas pārstāvei Aminatai prognozē iekļūšanu finālā un kritiķi slavē par spēcīgo balsi, iespaidīgo skatuves tērpu un vienlaicīgi netipisko un augstvērtīgo Eirovīzijas formāta dziesmu.

“Man ir liels prieks un gods pārstāvēt Latviju Eirovīzijas konkursā. Savās domās uz skatuves esmu ar tiem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri man uzticējās un balsoja, dodot man šo iespēju kāpt uz lielās Eirovīzijas skatuves un atklāt mīlestības stipro spēku,” savās sajūtās dalās Aminata, kura jau pēc trijām dienām kāps uz lielās skatuves un ar desmito kārtas numuru uzstāsies Eirovīzijas 2. pusfinālā, lai 16 valstu konkurencē cīnītos par iekļūšanu finālā.

Līdz šim Aminatai bijuši divi mēģinājumi uz Eirovīzijas lielās skatuves, un tos atzinīgi novērtējuši žurnālisti no visdažādākajām valstīm. Viens no lielākajiem Austrijas laikrakstiem “Heute” šonedēļ uz Eirovīzijas speciālā pielikuma pirmā vāka publicēja Aminatas fotogrāfiju no mēģinājuma, kurā Latvijas pārstāve redzama savā košajā sarkanajā kleitā. Savukārt franču Eirovīzijas mājas lapa uzteic Aminatas vokālo sniegumu, kas ir “patiešām audzis spēkā un varenībā” un spilgtais priekšnesums “ir pelnījis nokļūt finālā”.

Arī bukmeikeri šogad Latvijai prognozē augstu vietu. Kopš pirmā mēģinājuma Aminatas izredzes tiek vērtētas aizvien augstāk. Eirovīzijas preses centra rīkotajā žurnālistu balsojumā dziedātāja šobrīd tiek ierindota jau septītajā vietā. Šobrīd Latvijas Televīzijas komanda un priekšnesuma vizuālā koncepta veidotāja Nikolīne Refsinga cītīgi strādā, lai līdz 2.pusfinālam Aminatas uzstāšanos noslīpētu līdz pēdējam sīkumam.

Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālus 19. un 21.maijā, kā arī lielo finālu 23.maijā varēs vērot tiešraidē abos Latvijas Televīzijas kanālos, kā arī LTV mājas lapā www.ltv.lv un portālā www.lsm.lv. Pirmo reizi LTV7 ēterā koncerts būs skatāms ar surdotulkojumu.

Kopumā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kurš šogad norisināsies jau 60.reizi, piedalīsies 40 dalībvalstis. Latvija ar Aminatas izpildīto “Love Injected” piedalīsies otrajā pusfinālā 21. maijā un uzstāsies ar desmito kārtas numuru. Aminatai tajā būs jākonkurē ar Lietuvas, Īrijas, Sanmarīno, Melnkalnes, Maltas, Norvēģijas, Portugāles, Čehijas, Izraēlas, Azerbaidžānas, Islandes, Zviedrijas, Šveices, Kipras, Slovēnijas un Polijas pārstāvjiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas