Elizabete Zagorska ieraksta Matvejeva dziesmu “Putnu dziesmas”Laikā, kad mostas daba un atplaukst ļaudis, dziedātāja Elizabete Zagorska ieraksta "Putnu dziesmas".

Skaņdarbs aicina cilvēkus mācīties no putniem iekšējo brīvību un prieku dzīvot. Tā mūzikas autors ir mūžībā aizgājušais komponists Niks Matvejevs, kurš šo dziesmu tika rakstījis īpaši Lieldienu gaidīšanas laikam, dziesma skanēja abu mūziķu kopprojektā - Lieldienu koncerprogrammā "Debesis ir vaļā", kas notika pirms gada.

Tuvojoties gaidāmajām Lieldienām un par atmiņu no Nika nolemts dziesmu ierakstīt. Dziesmas vārdu autors ir dzejnieks, daudzu pazīstamu dziemsu tekstu autors, Saldus luterāņu draudzes pārstāvis Marats Samauskis.

"Mēs pierodam pie tik daudzām ārīšķībām, bez kurām it kā nevaram dzīvot. Pavasaris un īpaši Lieldienu gaidīšanas un gavēņa laiks ir brīds, lai apstātos no ikdienas steigas un pārskatītu savu dzīvi, atteiktos no visa nevajadzīgā un liekā, atbrīvojot ķermeni un garu. Ieturētībā un iekšējā brīvība jaušama arī "Putnu dziesmās", kuras māca,ka mums patiesībā vajag tik maz, lai būtu priecīgi un laimīgi un sajustu brīvību!

"Katra sieviete neapzināti vēlas sevi atplaukt pavasarī. Es esmu atbrīvojusies no savām garajām bizēm, no kurām nebija viegli šķirties un ļāvusies prasmīgās grima mākslinieces Unas Bernatovičas rokām, kura veidoja stilu pavasarīgajai dziesmas imidža bildei ar taureņiem," atklāj Elizabete.

Noklausīties dziesmu var šeit!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas