Festivālā „Eiropas Ziemassvētki” trio Art-i-Shock atskaņos Arvo Perta FratresFestivāla „Eiropas Ziemassvētki” koncertā Arvo Perts Fratres, kas notiks 12. decembrī pl. 19.00 Spīķeru koncertzālē, trio Art-i-Shock aicina klausītājus doties ceļojumā cauri gadsimtiem.

Koncerta programmā dzirdēsim igauņu komponista Arvo Perta leģendāro opusu Fratres, kā arī tango lielmeistara Astora Pjacollas kompozīciju „Ziema” no The Four Seasons of Buenos Aires, smalkā stilizētāja Alfrēda Šnitkes „Kluso nakti”, skanēs arī Ludviga van Bēthovena un Toši Ičijanagi mūzika.

Trio Art-i-Shock sastāva ziņā ir neordinārs ansamblis, kas dibināts teju nejauši, kad tā dalībnieces - čelliste Guna Šnē, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un pianiste Agnese Egliņa bija nominētas Lielajai mūzikas balvai 2010 kategorijā „Par darbu ansamblī” un, kaut pazīstamas gadiem, pirmoreiz muzicēja kopā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves balvas pasniegšanas ceremonijā.

Šobrīd trio stilistiski un žanriski daudzveidīgajā repertuārā ir gan skaņdarbu pārlikumi, gan oriģinālkompozīcijas, tostarp pašu mūziķu iniciēti dažādu paaudžu latviešu komponistu jaundarbi. Art-i-Shock radošajā biogrāfijā ir gan spilgtas autorprogrammas, gan interesantas sadarbības ar video, gaismu un modes māksliniekiem, un pat saspēle ar orķestri. Trio ir muzicējis koncertos vairākās Latvijas pilsētās, arī dažādos festivālos, mūziķes ir uzstājušās Lietuvā un Gibraltārā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas