Festivālā “Eiropas Ziemassvētki” skanēs skaistākie mūzikas šedevriVSIA “Latvijas Koncerti” Ziemassvētku gaidīšanas laikā aicina klausītājus uz festivāla “Eiropas Ziemassvētki” koncertiem, kas notiks no 8. līdz 29. decembrim.

Koncertos skanēs pasaules dižgaru Mendelszona, Mocarta, Hendeļa, Baha skaistākie mūzikas šedevri; Raimonda Paula jaunākie skaņdarbi; jubilāra Artura Maskata kompozīcijas. Jaundarbu programmu festivālam sagatavojis sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum Ritmico. Klausītājus priecēs Rīgas Doma zēnu koris, Latvijas Radio bigbends, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris, trio Art-i-Shock, solisti – Vestards Šimkus, Sergejs Jēgers, Dita Krenberga un citi.

Festivālu “Eiropas Ziemassvētki” 8. decembrī atklās ģitārists Kaspars Zemītis un Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Muzikālā ceļojumā dosimies uz renesanses laika Angliju, kur sakņojas zēnu kora dziedāšanas tradīcijas. Savukārt Adventa laika noskaņas iezīmēsies Kaspara Zemīša jaundarbā “Gaismu gaidot”. Koncerts notiks arī Dzintaru koncertzālē 15. decembrī, teātra namā “Jūras vārti” 19. decembrī, koncertzālē “Cēsis” 23. decembrī un koncertzālē “Lielais dzintars” 14. janvārī.

13. decembrī Rīgas Kongresu namā Latvijas Radio Bigbends pārsteigs klausītājus ar jaunu koncertprogrammu, kas tapusi ciešā sadarbībā ar maestro Raimondu Paulu. Koncertā skanēs melodijas no maestro jaunākajiem albumiem - “Kad Tu ej pie bitēm” un “Strauts un jūra” ar Guntara Rača vārdiem. Šī koncertprogramma ir veidota kā ceļojums cauri četriem gadalaikiem un cauri četriem Raimonda Paula daiļrades posmiem. Maestro uz skatuves aicinās arī iemīļotos vokālistus – Kristīni Prauliņu, Dināru Rudāni, Ralfu Eilandu un Intaru Busuli, kuri gan savstarpēji sadziedāsies, gan mirdzēs kā solisti.

15. decembrī Spīķeru koncertzālē dzirdēsim pianistu Vestardu Šimku koncertizrādē “Novecento”, kurā Režisors Dmitrijs Petrenko aicina ieskatīties sevī, lapojot itāļu meistara garstāstu monologa formā Novecento (“Tūkstošdeviņsimt”). Stāstītājs būs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis.

16. decembrī Lielajā ģildē koncertā “Mendelszona uvertīra un Mocarta “Prāgas simfonija”” Sinfonietta Rīga tiksies ar dedzīgo vācu mūziķi Kristofu Popenu. Savulaik spilgtais vijolnieks šobrīd arvien biežāk redzams ar diriģenta zizli rokās, muzicējot kopā ar Eiropas, ASV un Āzijas orķestriem.

Soliste – flautiste Dita Krenberga.

20. decembrī Lielajā ģildē svinēsim komponista Artura Maskata jubileju, klausoties viņa mūziku akordeonistes Ksenijas Sidorovas, čellistes Gunas Šnē, soprāna Kristīnes Gailītes, sitaminstrumentālista Ivo Krūskopa, klavieru kvarteta RIX, Latvijas Radio kora un |orķestra Sinfonietta Rīga izpildījumā. Diriģenti Sigvards Kļava un Normunds Šnē.

21. decembrī Spīķeru koncertzālē sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum Ritmico piedāvās klausītājiem pavisam svaigu jaundarbu programmu, kurā šodienīgais sabalsosies ar gadsimtiem senu un tradīcijām bagātu mūziku. Jauno skaņražu vidū būs talantīgā latviešu komponiste Madara Pētersone, kura šogad gatavojas absolvēt Mūzikas akadēmiju; Amerikā dzimušais Džekins Puosons, kuru latviskā mentalitāte apbūrusi tik ļoti, ka, pēc viesošanās apmaiņas studiju programmā, viņš nolēmis studijas turpināt Rīgā; kā arī allaž pārsteigumu un humora pilnais komponists un klarnetists Jēkabs Nīmanis.

27. decembrī Spīķeru koncertzālē spēlēs trio Art-i-Shock - pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. Koncertam “Art-i-Shock Ziemassvētki” mūziķes sagatavojušas programmu, kas ir nedaudz balta, bet vairāk sarkastiska. Būs pa druskai no Ziemassvētku dziesmām, pa druskai tango, nedaudz džeza un garīgas apceres. Programmā Jāņa Lūsēna, Platona Buravicka, Andra Vecumnieka, Alfrēda Šnitkes, Čika Korea un citu komponistu skaņdarbi.

29. decembrī Lutera (Torņakalna) baznīcā jau tradicionāli festivālu “Eiropas Ziemassvētki” noslēgs baroka meistara Johana Sebastiāna Baha “Ziemassvētku oratorija” - daiļš un apjomīgs vēstījums par Jēzus dzimšanas laiku un ar to saistītajiem notikumiem. Oratoriju veido sešas daļas - sešas kantātes un šoreiz diriģents Kaspars Putniņš, muzicējot kopā ar lielisku mūziķu ansambli, kurā apvienojušies solisti, kuru mītnes vieta vai izcelsme saistāma ar Latviju un Lielbritāniju, Latvijas Radio kori un orķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas klausītājus aicina ieklausīties oratorijas ceturtajā, piektajā un sestajā daļā. Ir saņemta prieka vēsts, un dvēsele gavilē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas