Festivālā “Liepājas vasara” uzstāsies Grammy nominants Avi Avital


1. augustā plkst. 19.00 Liepājā, Sv.Pāvila baznīcā festivālā "Liepājas vasara" viesosies spožais mandolīnas virtuozs Avi Avitals, kurš kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā būs dzirdams baroka mūzikas programmā.1. augusta koncertprogrammas "Vasaras baroks" īpašais viesis būs Izraēlas virtuozais mandolīnists Avi Avitals, kura uzstāšanos ar lielu sajūsmu publika ir uzņēmusi pasaules vadošajās koncertzālēs (Ņujorkas Kārnegī, Londonas Vigmora zālē, Berlīnes Filharmonijā, Vīnes "Konzerthaus" u.c.). 2010. gadā Avitals kļuvis par pirmo mandolīnistu, kurš tiek nominēts "Grammy" balvai kā labākais solo instrumentālists. Viņš saņēmis arī prestižo Vācijas ECHO balvu par 2008.gada ierakstu kopā ar "David Orlowsky Trio". Ietekmīgais laikraksts "The New York Times" mandolīnistu slavē par viņa "izsmalcināti jūtīgo spēli" un "satriecošo tehniku".


Koncerta uzmanības centrā būs pie mums retāk dzirdamais lautai radniecīgais instruments ar vairāk nekā 400 gadu vēsturi – mandolīna, kam piemīt pievilcīgs bumbiera apveids un maigi tonēts skanējums.

Muzikologs Orests Silabriedis atgādina: "Avi Avitalu Latvijas klausītāji atcerēsies no meistara iepriekšējās viesošanās reizes – 2009. gada rudenī jaunās mūzikas festivālā "Arēna" Avitals uzstājās ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un "Trio Mouzar", citstarp pirmatskaņojot latviešu komponistu Rutas Paideres un Santas Bušs speciāli šim festivālam komponētus jaundarbus. Avi Avitals ir liels laikmetīgās mūzikas cienītājs un kaislīgs tās interprets, taču tiklab viņa uzmanības lokā ir arī baroka un klasicisma laikmets, kad mandolīnai komponēja Antonio Vivaldi, Džovanni Paizjello, Johans Nepomuks Hummelis un pat Ludvigs van Bēthovens. Mocarta operas "Dons Žuans" slavenais serenādes skats nav iedomājama bez mandolīnas skaņām."


Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Andri Veismani 1. augusta koncertā Avi Avitals priecēs klausītājus Vivaldi un Paizjello rotaļīgajā mūzikā. Līdzās šo meistaru opusiem klausīsimies Johana Sebastiāna Baha "Trešo Brandenburgas koncertu", kas tapis izšķērdīgi greznā franču baroka iespaidā, Georga Frīdriha Hendeļa un Žaka Filipa Ramo instrumentālo mūziku, kā arī koncertu, ko veseliem septiņiem pūšaminstrumentiem solo sacerējis vācu baroka lielmeistars, Hamburgas ilggadējais mūzikas direktors Georgs Fīlips Tēlemanis.

Klasiskās mūzikas festivāls "Liepājas vasara" Liepājā norisināsies no 27. jūlija līdz pat 30. augustam. Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas