Festivālā “NoMadI” izrādes no Lielbritānijas, Zviedrijas un Igaunijas


No 7. līdz 10.augustam Valmierā norisināsies 3.Starptautiskais teātra festivāls jauniem cilvēkiem „NoMadI”, aicinot skatītājus uz neparastiemiem.


Festivāla „NoMadI” programma iepazīstinās ar dažādām laikmetīgā teātra formām – audio, jaunā cirka, laikmetīgās dejas, mono un drāmas izrādēm bērniem, pusaudžiem, jauniešiem, viņu ģimenēm un citiem pieaugušajiem. Šogad festivālā piedalās četras Latvijas neatkarīgo teātru izrādes un trīs no ārzemēm – Lielbritānijas, Igaunijas un Zviedrijas.


No 7. – 9.augustam Valmierā festivāls „NoMadI” sadarbībā ar Britu Padomi Latvijā, Valmieras integrēto bibliotēku un Latvijas Nacionālo bibliotēku pirmo reizi Latvijā rādīs vienu no neparastākajām izrādēm par grāmatām un lasīšanu – „Klusais sējums”. Tā ir interaktīva un skatītāju līdzradīta izrāde, kurā, izmantojot visām bibliotēkām kopīgo klusuma un koncentrēšanās kombināciju, tiek atklāti lasīšanas pieredzes noslēpumi. Tā ir izrāde, kas ar audioteksta palīdzību un telpas īpašo noskaņu, ievedīs katru skatītāju viņa apziņas dzīlēs un liks justies īpašam. Tās dalībnieki ir visi, kas tobrīd atrodas bibliotēkā, bet „skatītāji” izrādes drāmu izspēlē savā iztēlē, pateicoties pārsteidzoši precīzi uzbūvētam audioierakstam, kas tiek atskaņots austiņās. Izmantojot, gan rakstītu, gan atskaņotu tekstu, izrādes dalībnieki tiek vesti brīnumainos ceļojumos grāmatu pasaulē.


Izrādes Valmieras integrētā bibliotēkā no 7. – 9.augustam notiks katru dienu no plkst.11.00 līdz 16.00 ik pa 15 minūtēm.


Mazākos teātra interesentus aicinām uz tuvējo kaimiņu – igauņu dejas kompānijas United dancers of Zuga laikmetīgās deja izrādi ar rotaļām „Zuga zuug zuh-zuh-zuh”. Mazie skatītāji kopā ar izrādes veidotājiem dosies sevis iepazīšanas ceļojumā. Tā ir izrāde, kurā kājas iet, skrien, lec un krīt. Rokas plaukšķina, plivinās un ķer. Galvas griežas un klanās. Acis mirkšķinās un dejo. Izrāde bez krēsliem. Izrāde, kurā visi sēž uz grīdas. Tie, kas vēlas tikai skatīties – skatās, bet tie, kas vēlas līdzdarboties – spēlējas un spēlē kopā ar aktieriem.


„United dancers of ZUGA” ir viena no neparastākajām laikmetīgās dejas kompānijām Igaunijā, kuru 1999.gadā nodibināja jauni igauņu dejotāji un horeogrāfi. Šo gadu laikā viņi ir radījuši vairākas izrādes gan kopā, gan atsevišķi, ieguvuši visas iespējamās Igaunijas skatuves mākslas balvas un ceļojuši viesizrādēs pa visu pasauli.


Izrāde „Zuga zuug zuh-zuh-zuh” norisināsies 9.augustā plkst.13.00 Dīvaliņa pļavās.


Savukārt festivāla viesi no Zviedrijas būs pasaulē plaši pazīstamie žonglieri Patriks Elmnerts un Ves Pedens ar elpu aizraujošu jaunā cirka performanci visai ģimenei „Vidū dzimušais”. Izrāde pēta cilvēka, telpas un lietu attiecības, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, ko nozīmē būt iejūtīgiem, uzmanīgiem vienam pret otru un apkārtējo vidi. „Vidū dzimušais” ir neticami veikls, precīzs un skaists žonglēšanas, dejas un teātra mākslas apvienojums, kas pārsteidz ar abu aktieru fiziskajām spējām un māksliniecisko domāšanu.


Izrāde „Vidū dzimušais” notiks 9.augustā plkst.21.00 Valmieras Drāmas teātrī.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas