Festivālā “Saxophonia” uzstāsies amerikāņu džeza zvaigzne Donny McCaslinVSIA “Latvijas Koncerti” aicina uz festivāla “Saxophonia” atklāšanas koncertu 9.februārī Lielajā ģildē, kur uzstāsies Donny McCaslin - viens no pasaules labākajiem saksofonistiem, vairākkārtējs Grammy balvas ieguvējs, mūziķis, kas sadarbojies ar daudzām ārvalstu džeza un populārās mūzikas zvaigznēm. Uz skatuves kāps arī Ņujorkas džeza virtuozs - taustiņinstrumentālists Jason Lindner un “Latvijas Radio bigbends”. Koncertu būs iespējams dzirdēt arī 10.februārī Ventspils koncertzālē “Latvija”.

“Donny McCaslin ir viens no šī brīža redzamākajiem vārdiem saksofonu mūzikā, es varētu viņu ierindot vienā kompānijā ar Joshua Redman, Chris Potter, Seamus Blake, David Binney. Es iepazinos ar Donny McCaslin spēli caur leģendārā “Maria Schneider Orchestra” ierakstiem, kur Donny muzicē jau daudzus gadus un ir ieskaņojis spilgtas, un izcilas solo epizodes. Mūs koncertā klausītāji varēs sagaidīt džezu ārpus jebkādām žanriskajām robežām un es to raksturotu – sulīgi grūvi, maksimāla enerģija, izcili imrpovizātori un “Radiohead” harmonijas. Bigbenda krāsas papildinās liela deva elektronikas un vakars būs izdevies,” Kārlis Vanags, Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs.

Donny McCaslin ir plaši pazīstams Deivida Bovija pēdējā albumā “Blackstar” saksofonists un līdzautors. Būdams ievērojamais komponists un grupas līderis, savas Grammy nominētās karjeras laikā, Donny McCaslin ir izdevis duci albumu, piemēram, “Soar”, “Give and Go”, “Beyond Now”, “Blow”, What About The Body” un daudzus citus. Viņa plašā un atzītā karjera sākās 12 gadu vecumā, uzaugot kopā ar sava tēva džaza ansambļiem Santakrusā, Kalifornijā. Vēlāk viņš sāka mācīties Bostonas “Berklee College of Music” un jau 90. gadu beigās sāka piedalīties pirmajos mūzikas ierakstos, ar laiku kļūstot par vienu no pieprasītākajiem džeza mūziķiem Ņujorkā.

“Koncertā izpildīsim programmu, kurā būs gan jaunas dziesmas no drīzumā gaidāmā albuma “I Want More”, gan citi - nesen iznākuši muzikālie skaņdarbi, kā arī senāk izdoto albumu labākā mūzika. Uz skatuves meklēsim saspēli starp improvizāciju un elektronisko mūziku. Daudzi skaņdarbi ir aranžēti tieši festivālam “Saxophonia”, lai atskaņotu tos kopā ar “Latvijas Radio bigbendu”. Ar nepacietību gaidu šo koncertu,” Donny McCaslin

Festivāla “Saxophonia” ietvaros būs dzirdami dažādi koncerti:

10. februārī “Spīķeru koncertzālē” uzstāsies saksofonu kvartets “Atomos”, perkusionists Ernests Mediņš un saksofonists Karolis Šarkus. Programmā Rick Hirsch, Jacob TV un Ritvara Garozas mūzika, kā arī Roberta Martini, Toma Rudzinska, Ernesta Mediņa un Karoli Šarkus pirmatskaņojumi. Saksofonu kvarteta “Atomos” dibinātājs Arvīds Kazlausks ir apvienojis vienus no labākajiem jaunākas paaudzes Latvijas saksofonistiem – Aigaru Raumani, Robertu Martini un Rūdolfu Pēteri Rubeni.

11. februārī izskanēs “Saksofonmūzikas svētki Ventspilī”, kas jau ir kļuvuši par neatņemamu Ventspils kultūras dzīves tradīciju. Šogad saksofonmūzikas svētki tiks svinēti par godu Ventspils bigbenda vadītāja – saksofonista, mūzikas pasniedzēja Renāra Lāča dzimšanas dienai. Koncertā piedalīsies “Ventspils bigbends” un solisti - dziedātāja Undīne Rolava, taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza, saksofonisti - Kārlis Vanags, Dāvis Jurka, Toms Rudzinskis, Jānis Puķītis. Koncertā izskanēs solistu oriģinālkompozīcijas, kā arī populāra mūzika bigbenda sastāvam. Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Savukārt 16. februārī “Lielajā ģildē” uz vienas skatuves būs dzirdami Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un modernā džeza grupa “Lupa” koncertprogrammā “Šnē un džezroks”. Komponists, taustiņinstrumentālists un sitaminstrumentālists Andris Buiķis sadarbībā ar visdažādākajos žanros rūdīto kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” un grupu “Lupa” radījis oriģinālu koncertprogrammu, kuru veido 12 simfodžeza ainas - aizraujošs un tembrāli krāšņs ceļojums, kura pieturvietas attaino šī žanra interesanto attīstību un pārsteidzošo daudzveidību Latvijā un pasaulē no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām.

17. februārī “Lielajā ģildē” uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris kopā ar “Rīgas Saksofonu kvartetu” un Arvīdu Kazlausku diriģenta Jāņa Stafecka vadībā. Programmā Modesta Musorgska “Izstādes gleznas”, Džona Adamsa “Saksofonkoncerts”, kā arī pirmatskaņojums Uģa Prauliņa “Uvertīra saksofonu kvartetam un orķestrim”.

Festivāls “Saxophonia” noslēgsies 18. februārī “Lielajā ģildē”, kur uz vienas skatuves kopā ar “Latvijas Radio bigbendu” uzstāsies brazīliešu džeza mūzikas zvaigznes - saksofonists Ademir Junior un perkusionists Tiago Loei. Multiinstrumentālists, aranžētājs un komponists Ademir Junior tiek uzskatīts par aktīvāko un zināmāko improvizējošo saksofonistu ne tikai Brazīlijā, bet visā Dienvidamerikā. Savukārt Tiago Loei jau kopš 16 gadu vecuma aktīvi koncertējis un piedalījies dažādu grupu albumu ierakstos visā Brazīlijā, vēlāk dzīvojis arī Kubā, Havanā, kur papildinājis savas zināšanas un pētījis slavenos Kubas mūzikas ritmus. Koncertā skanēs Ademir Junior oriģinālkompozīcijas, kā arī brazīliešu mūzika un pasaules džeza klasika.

Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas