Festivālā “Saxophonia” uzstāsies saksofonu kvartets “Atomos”VSIA “Latvijas Koncerti” aicina uz saksofonu kvarteta “Atomos” koncertu šī gada 10. februārī “Spīķeru koncertzālē”, kur līdzās kvartetam uz skatuves kāps arī perkusionists Ernests Mediņš un saksofonists Karolis Šarkus. Programmā Rick Hirsch, Jacob TV un Ritvara Garozas mūzika, kā arī Roberta Martini, Toma Rudzinska, Ernesta Mediņa un Karoļa Šarkus pirmatskaņojumi. Saksofonu kvarteta “Atomos” dibinātājs Arvīds Kazlausks kvartetā ir apvienojis vienus no labākajiem jaunās paaudzes Latvijas saksofonistiem – Aigaru Raumani, Robertu Martini un Rūdolfu Pēteri Rubeni.

Saksofonu kvartetu “Atomos” dibinājis viens no profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem Latvijas saksofonistiem Arvīds Kazlausks. Tā sastāvā ir labākie jaunās paaudzes saksofonisti Aigars Raumanis, Roberts Martini un Rūdolfs Pēteris Rubenis. Kvarteta nosaukums saistīts ar sengrieķu valodas vārdu άτομος un simbolizē ansambļa individualitāti un nedalāmību. Kvartetam skaņdarbus veltījuši vairāki komponisti – Platons Buravickis, Edgars Mākens, Madara Pētersone, Džeikins Pusons (Jachin Pousson), Aleksejs Peguševs, Ritvars Garoza, Dāvis Jurka. Ansamblis savās koncertprogrammās atskaņo arī pašu veidotas aranžijas un pārlikumus. Apvienība sadarbojusies ar Lietuvas Sv. Kristofera kamerorķestri, NBS orķestri, RDKS jaukto kori, sitaminstrumentālistu Ernestu Mediņu, vokālo grupu “Putni” un dzejnieci Ingu Gaili. Piedalījušies festivālā “Saxophonia”, Balvu kamermūzikas festivālā, alternatīvās kamermūzikas festivālā “Sansusī”, koncertējuši Latvijas Radio 1. studijā, Latgales vēstniecībā “GORS”, Rīgas Domā, kā arī citur Latvijā un Lietuvā.

“Šis būs enerģiski spraigs, pirmatskaņojumiem bagāts ritma un džeza mūzikas koncerts. Jaundarbu autori ir kvarteta draugi, kuri labprāt atsaucās aicinājumam radīt mūziku īpaši šim koncertam. Tajā piedalīsies arī jaunais, spēcīgais lietuviešu džeza saksofonists un komponists Karolis Šarkus, kurš pērn sevi spilgti apliecināja “Baltijas jauno komponistu konkursā”, ko organizē Latvijas Radio bigbends un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Karolis Šarkus aktīvi koncertē Lietuvā, un nesen ir laists klajā viņa debijas solo albums. Ar nepacietību gaidām mūsu pirmo sadarbību uz skatuves, kur atskaņosim arī vairākus viņa skaņdarbus,” Arvīds Kazlausks, saksofonu kvarteta “Atomos” vadītājs.

Festivāla “Saxophonia” ietvaros būs dzirdami dažādi koncerti:

9.februārī “Lielajā ģildē” notiks festivāla atklāšanas koncerts, kur uz skatuves tiksies “Latvijas Radio bigbends“ un divi džeza mūzikas virtuozi no ASV – saksofonists, vairākkārtējs Grammy balvas ieguvējs Donny McCaslin un taustiņinstrumentālists Jason Lindner. Abu mūziķu daiļradi ietekmējusi sastapšanās ar leģendāro britu mūziķi Deividu Boviju un darbs pie albuma “Blackstar”. Arī “Saxophonia” apmeklētāji varēs just šīs sadarbības augļus - koncertā skanēs gan fragmenti no pēdējos gados tapušajiem Danny McCaslin albumiem, ko bigbendam aranžējis Jason Lindner, gan jaunas, vēl neizdotas kompozīcijas.

Donny McCaslin, Jason Linder un “Latvijas Radio bigbends” sniegs koncertu arī 11.februārī Ventspils koncertzālē “Latvija”.

11. februārī izskanēs “Saksofonmūzikas svētki Ventspilī”, kas jau ir kļuvuši par neatņemamu Ventspils kultūras dzīves tradīciju. Šogad saksofonmūzikas svētki tiks svinēti par godu Ventspils bigbenda vadītāja – saksofonista, mūzikas pasniedzēja Renāra Lāča dzimšanas dienai. Koncertā piedalīsies “Ventspils bigbends” un solisti - dziedātāja Undīne Rolava, taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza, saksofonisti - Kārlis Vanags, Dāvis Jurka, Toms Rudzinskis, Jānis Puķītis. Koncertā izskanēs solistu oriģinālkompozīcijas, kā arī populāra mūzika bigbenda sastāvam. Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Savukārt 16. februārī “Lielajā ģildē” uz vienas skatuves būs dzirdami Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un modernā džeza grupa “Lupa” koncertprogrammā “Šnē un džezroks”. Komponists un sitaminstrumentālists Andris Buiķis sadarbībā ar visdažādākajos žanros rūdīto kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” un grupu “Lupa” radījis oriģinālu koncertprogrammu, kuru veido 12 simfodžeza ainas - aizraujošs un tembrāli krāšņs ceļojums, kura pieturvietas attaino šī žanra interesanto attīstību un pārsteidzošo daudzveidību Latvijā un pasaulē no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām.

17. februārī “Lielajā ģildē” uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris kopā ar “Rīgas Saksofonu kvartetu” un Arvīdu Kazlausku diriģenta Jāņa Stafecka vadībā. Programmā Modesta Musorgska “Izstādes gleznas”, Džona Adamsa “Saksofonkoncerts”, kā arī pirmatskaņojums Uģa Prauliņa “Uvertīra saksofonu kvartetam un orķestrim”.

Festivāls “Saxophonia” noslēgsies 18. februārī “Lielajā ģildē”, kur uz vienas skatuves kopā ar “Latvijas Radio bigbendu” uzstāsies brazīliešu džeza mūzikas zvaigznes - saksofonists Ademir Junior un perkusionists Tiago Loei. Multiinstrumentālists, aranžētājs un komponists Ademir Junior tiek uzskatīts par aktīvāko un zināmāko improvizējošo saksofonistu ne tikai Brazīlijā, bet visā Dienvidamerikā. Savukārt Tiago Loei jau kopš 16 gadu vecuma aktīvi koncertējis un piedalījies dažādu grupu albumu ierakstos visā Brazīlijā, vēlāk dzīvojis arī Kubā, Havanā, kur papildinājis savas zināšanas un pētījis slavenos Kubas mūzikas ritmus. Koncertā skanēs Ademir Junior oriģinālkompozīcijas, kā arī brazīliešu mūzika un pasaules džeza klasika.

Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas