Festivālā “Takts” Ventspilī uzstāsies amerikāņu pianists Korijs SmitsDecembra sākumā Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” gaidāmā pirmā starptautiskā taustiņmūzikai veltītā festivāla “Takts” programmu papildinās amerikāņu pianista Korija Smita (Cory Smythe) koncerts. Ventspilī pianists un komponists muzicēs kopā ar Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu.

K. Smits slavu iemantojis gan klasiskās mūzikas aprindās, gan kā jaunās, improvizētās un džeza mūzikas autors un interprets. Smits regulāri uzstājas solo koncertos, kā arī sadarbojoties ar citiem mūziķiem un kolektīviem. Klausītājus priecējis Darmštates starptautiskajā jaunās mūzikas festivālā, “Bang on a Can” maratonā Ņujorkā, Linkolna centrā un citviet. Pēdējās sezonas Smits cieši sadarbojas ar pazīstamo vijolniece Hilariju Hānu (Hilary Hahn), sniedzot koncertus gan Amerikas Savienotajās Valstīs, gan Eiropā un Āzijā. Kopīgais ieraksts “In 27 Pieces: the Hilary Hahn Enocres” un tā materiāla atskaņojums koncertos priecē ne tikai klausītājus un mūzikas kritiķus. Gada sākumā K. Smits un Hāna par izdevniecības “Deutsche Grammophon” paspārnē izdoto albumu saņēma “Grammy” balvu par labāko kamermūzikas/ neliela ansambļa klasiskās mūzikas ierakstu.

Smits pastāvīgi sadarbojas ar komponistiem Džonu Zornu (John Zorn), Filipu Hurelu (Philippe Hurel), Džordžu Lūisu (George Lewis) un citiem. Viņu bieži kopā uzstāties aicina cienījamākie jaunās mūzikas ansambļi – “Firebird Ensemble” no Bostonas, Čikāgas simfoniskā orķestra paspārnē esošais “MusicNOW” un daudzi citi. Arī džeza aprindās Smita novatoriskā improvizatora slava ir izplatījusies. Ne velti pazīstamais džeza pianists Džeisons Morans (Jason Moran) Smita solo ierakstu “Pluripotent” bez ierunām piesauc starp labākajiem solo ierakstiem, kādus viņš dzirdējis. Jebkad.

Koncertā 5. decembrī Ventspilī būs klausāma gan Korija Smita autormūzika solo izpildījumā un aranžēta klvierēm ar stīgu kvartetu, gan Mortona Feldmana (Morton Feldman), Salvatores Ščarino (Salvatore Sciarrino) un citu komponistu darbi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas