Festivāla WINDSTREAM noslēgumā uzstāsies Andris Poga un Reinis ZariņšPavasara festivāls WINDSTREAM noslēgsies 15. aprīlī Lielajā ģildē, kad klausītājiem būs iespēja dzirdēt divu izcilu latviešu atskaņotājmākslinieku tandēmu – diriģentu Andri Pogu un pianistu Reini Zariņu. Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” atskaņos francūža Žana Fransē, krievu komponista Igora Stravinska un amerikāņu skaņraža Džeimsa Bārnsa mūziku.

Vēl Zaļajā ceturtdienā, 2. aprīlī diriģents Andris Poga sniedza koncertu Maskavas Konservatorijas Lielajā zālē Sestā Starptautiskā M. Rostropoviča festivāla ietvaros, diriģējot Lozannas kamerorķestra programmu ar čellista Trula Merka atskaņoto D. Šostakoviča Pirmo čellokoncertu. Atgriežoties Rīgā pēc Lieldienām, diriģents iestudēs Pavasara festivāla WINDSTREAM Noslēguma koncerta programmu. Saikne starp Andri Pogu un orķestri „Rīga” radās 2007. gadā, kad viņš kļuva par Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu. Tieši viņa vadībā 2010. gadā aizsākās Pavasara festivāla WINDSTREAM tradīcija.

2015. gada 15. aprīlī festivāla WINDSTREAM Noslēguma koncertā Andris Poga diriģēs 1994. gadā sacerēto Džeimsa Bārnsa 3. simfoniju op.89. Par šo skaņdarbu pats komponists ir teicis: „Šī simfonija ir emocionāli piepildītākais darbs, ko esmu sarakstījis. Ja tam jādod nosaukums, es to sauktu par „Traģisko”. Tas ir viens no vismonumentālākajiem darbiem, kas jebkad komponēts pūtēju orķestrim. Simfonija sacerēta drīz pēc komponista mazās meitiņas nāves. Tajā ir četras klasiskās simfonijas daļas ar plašu emociju spektru, no dziļākās tumsas līdz gaismai. Finālā izmantots sens luterāņu korālis „I Am Jesus’ Little Lamb”, kas apzīmē samierināšanos un cilvēka gara atdzimšanu.

Koncerta programmā iekļautas Žana Fransē 1981. gadā sacerētās „Eksotiskās dejas” vienpadsmit pūšaminstrumentiem un perkusijām. Darbs sastāv no astoņām nelielām kontrastējošām daļām. Komponista radītajai mūzikai raksturīgs vieglums, elegance, atjautība un ritmiska izsmalcinātība.

Pianista Reiņa Zariņa sniegumā būs iespēja dzirdēt Igora Stravinska Koncertu klavierēm un pūšaminstrumentiem. Diriģenta Andra Pogas iecere atskaņot šo skaņdarbu Latvijā ir īpaši interesanta tāpēc, ka viņa interpretācija šim darbam Tenglvudas festivālā 2013. gada 23. augustā ar pianistu Peteru Serkinu guva labas atsauksmes Bostonas medijos. Reinis Zariņš Koncertu klavierēm un pūšaminstrumentiem gatavo īpaši šim koncertam. Viņš ir divkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts. Dažas dienas pēc I. Stravinska Klavierkoncerta atskaņojuma Rīgā, 18. aprīlī R. Zariņu gaida diriģents Juha Kangass, lai Somijā kopīgi interpretētu L. van Bēthovena Pirmo klavierkoncertu.

Biļetes uz Pavasara festivāla WINDSTREAM Noslēguma koncertu „Andris Poga un Reinis Zariņš” iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas