Festivālu “Bildes 2013” noslēgs “Veterānu koncerts”Mūzikas un mākslas festivāla „Bildes 2013” 28. gadadienas izskaņā klausītājiem tiek piedāvāts festivāla „Veterānu koncerts” ar daudzu tautā iemīļotu un festivālā muzikālu rūdījumu guvušu mākslinieku uzstāšanos. Šogad tas būs klausāms 1. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē, vēsta festivāla rīkotājs „Bilžu birojs”.

Arī šogad „Bilžu” „Veterānu koncerts” priecēs kvalitatīvas latviešu populārās mūzikas cienītājus. Stilistiski tas būs ļoti dažāds, iekļaujot programmā spilgtus māksliniekus, kuri gan „dzimuši”, gan „izauguši” „Bildēs”, bet viens otrs – atgriezies ar jaunu muzikālo sastāvu.

„„Bildes” būtībā ir „Labvēlīgā Tipa” idejiskais un praktiskais pamats, tāpēc tā ir arī mana pirmā saskarsme ar šo pasākumu,” tā, lūkojoties uz 1992. gadu, stāsta grupas taustiņinstrumentālists un vairāku mūzikas klubu īpašnieks Normunds Jakušonoks. Viņa skatījumā, šis festivāls ir saviesīga, patīkama tradīcija, piemēram, kā Līgo svētki – te sanāk kopā dažādu paaudžu mūziķi, draugi, kolēģi un arī uzticīgā publika. „Tā ir kā neoficiāla mūziķu un mākslinieku arodbiedrība,” iestarpina mūziķis. Šogad festivālā viņš uzstāsies kopā ar apvienību „Tipa Orķestris”. Šis kolektīvs pēc tam, kad Fredis (Andris Freidenfelds) grupu atstāja, ir veidots uz „Labvēlīgā Tipa” bāzes. „Mūziķi un skanējums ir palicis praktiski nemainīgs, vienīgi ar dziesmu tekstiem vairāk izpalīdz Guntars Račs. Jāpiebilst, ka „Tipa Orķestrim” šogad ir pirmā jubileja, tāpēc „Bildes” būs simboliska pieturvieta, lai demonstrētu „jaunā Tipa” muzikālo vīziju,” norāda N. Jakušonoks.

Arī pazīstamā popmūzikas kvarteta „Eolika” (pirmoreiz „Bildēs” 1990. gadā) dziedātājs Viktors Zemgals šogad festivālā uzstāsies ar savu jauno grupu. Viņš stāsta, ka tagad viņam ir iespēja izpildīt tādu mūziku, kāda viņam pašam labāk patīk, vairs neizdabājot publikai. Galvenokārt tiek izpildītas dziedātajām tuvu dziesmu kaverversijas un arī viņa paša kompozīcijas no jaunības dienām. „Atgriezties „BILDĒS” – tas ir ļoti pagodinoši. Savas pastāvēšanas laikā festivāls vienmēr ir bijis īpašs un iedvesmojošs notikums, ko gaida visi mūziķi, tostarp es. Man vienmēr ir patikusi ideja par mākslinieku sadarbību ar mūziķiem. Tādēļ arī šeit, manuprāt, visinteresantāk ir paraudzīties, kā krāsas prot izmantot un kā pasauli redz „skanošie” mākslinieki, un kā „skan” zīmējošie „krāsu” mākslinieki, domās dalās V. Zemgals.

Savukārt, iespējams, vienu no kolorītākajiem priekšnesumiem šī gada veterānu koncertā sniegs viesmākslinieku grupa „Aarzemnieki”, kas septembrī, pateicoties savai dziesmai „Paldies latiņam”, iekaroja tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju simpātijas. Dziesmas autors un viens no grupas dalībniekiem Jorans Šteinhauers stāsta, ka pēc grandiozajiem panākumiem sekoja virkne uzstāšanās piedāvājumu, un arī iespēju muzicēt „Bildēs” viņš vērtē kā lielu pagodinājumu un izaicinājumu: „Tik liela mēroga pasākumā vēl neesam uzstājušies, šoreiz būs jāiepriecina ļoti daudz cilvēku. Ceru, ka mums tas izdosies, jo mēs muzicējam, lai vairotu pozitīvās emocijas. Mērķis ir panākt, lai visiem būtu labi un visi kopīgi dziedātu.” Koncertā caur dziesmām „Aarzemnieki” vēlas uzsvērt un atgādināt, ka latviešu valoda un kultūra ir ļoti skaista un daudzveidīga.

„Bilžu” „Veterānu koncertā” uzstāsies arī Ilze Farte & „18 stīgas” • Antra Stafecka & „Colt” • „Dzelzs Vilks” & Anita Intaine • Ēriks Ķiģelis & Ints Bekers • „Big Al & The Jokers Band” • „Credo” & Jānis Buķelis • „Neaizmirstulītes” & Vintage Brass Orchestra” & Laimis Rācenājs • Varis Vētra • „Raxtu Raxti” • „Keksi” • „UFO grupa” • „Pērkons” • „Dzidriņas megasistēma” • „ZZ TOP Tribute Band LV” • „Liepājas brāļi” & „BILŽU Brāļu Orķestris”.

Koncertu vadīs Varis Vētra.

Mūziķu un citu radošo personību veidotā izstāde „Ciparu un burtu spēles” apskatāma Rīgas Kongresu namā no 29. novembra līdz 1. decembrim.

Biļetes: www.bilesuparadize.lv.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas