Filma “Paradīze 89” dodas pie skatītājiemSākot ar 23. februāri, Latvijas kinoteātros būs skatāma pašmāju filma "Paradīze 89".

"Es ļoti ceru, ka pēc filmas noskatīšanās rosīsies dialogs starp paaudzēm – piemēram, kas bija Ļeņins, vai kā tas varēja būt, ka vienā dienā veikalā pēkšņi vairs nekā nebija? Tādas lietas es atstāju vecāku ziņā, un es ļoti ceru, ka vecāki ar bērniem pēc filmas parunās arī par vērtībām, kas bija svarīgas tolaik un kas, manuprāt, šobrīd ir vēl svarīgākas – par brīvību, par to, kā pieaugušie tajā laikā spēra soļus pretī neatkarībai, un par to, ka, ja tev kaut kas ir svarīgs – gan valstiskā, gan personiskā ziņā –, tad par to ir jācīnās. Esmu aizkustināta par to, cik daudz cilvēku ieradās uz filmas pirmizrādi un to, kādas atsauksmes dzirdēju pēc tam. Ir sajūta, ka esmu sasniegusi mērķi un katrs apmeklētājs – gan liels, gan mazs šajā filmā atrada ko sev sirdī tuvu, tēmas, kuras apdomāt, pārdomāt un uzzināt no jauna," stāsta Madara Dišlere.

Sākot ar 23. februāri, filmu būs iespējams noskatīties 161 vietā visā Latvijā. Piektdien gaidāma pirmizrāde Rēzeknē, sestdien Cēsīs un Valmierā, bet nedēļas noslēgumā Ventspilī un Liepājā. Visās šajās pilsētās filmas apmeklētājiem būs arī iespējams satikt režisori un galvenās varones, uzdot jautājumus un iepazīties ar viņu atmiņām, iespaidiem un stāstiem.

Filmā Paradīze ‘89 piedalās latviešu aktrises Baiba Broka un Guna Zariņa, kā arī aktieri Ivars Krasts, Kaspars Gods un operdziedātājs Nauris Puntulis. Galvenajās lomās filmā iejūtas skolnieces Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Evelīna Ozola un Līva Ločmele. Filma tapusi filmu studijā Tasse Films un to producējušas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze. Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums un viena no filmām Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Madaras Dišleres filma ir ne vien nozīmīga Latvijas vēstures posma ekranizējums, bet arī būtisks veikums Latvijas kino – filma var lepoties ar skaitliski lielākajiem masu skatiem, kuru tapšanā, rekonstruējot Baltijas ceļu, piedalījušies vairāk nekā 700 dalībnieku. Tāpat, veidojot filmu, restaurēta Tautas frontes līdera Daiņa Īvāna leģendārā 1989. gada 23. augusta radio runa, kura nebija saglabājusies nevienā radio audio arhīvā.

Filma starptautisku pirmizrādi piedzīvos 21. martā starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā BUFF, kas kopš 1984. gada norisinās Zviedrijā, Malmē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas