Fotogrāfi atklāj mirkļus, kurus vērts apturēt laikā


No 14.marta līdz 2.aprīlim tirdzniecības centrā MOLS apskatāma FotoAkadēmijas tradicionālā studentu, absolventu, pasniedzēju un draugu labāko darbu izstāde „Laiks”. Izstādes darbi parāda tos momentus, kurus par apturēšanas vērtiem uzskata cilvēki, kuri uz pasauli raugās fotogrāfa acīm – gan Latvijas fotogrāfu aprindās jau labi pazīstami mākslinieki, gan FotoAkadēmijas absolventi.


Laiks mums vienmēr ir līdzās – neredzams, nenotverams. Laiks ir blakus tad, kad esam laimīgi un tad, kad esam bēdīgi. Laika ritējumu nav iespējams apturēt, bet to iespējams redzēt vecās ēkās, cilvēku sejās, ainavu izmaiņās. Izstādē „Laiks” aplūkojamajos darbos katrs fotogrāfs parāda savu personīgo laika ritējuma redzējumu. Fotogrāfiju autori ir FotoAkadēmijas studenti, absolventi, pasniedzēji un draugi.


„Tradicionālā FotoAkadēmijas izstāde „Laiks” MOLĀ lieliski parāda, cik radoši un interesanti uz tik netveramu faktoru kā laiks spēj paraudzīties cilvēki otrpus foto objektīvam. Tāpat kā mēs ejam līdzi laikam, tā arī jūtams, kā katru gadu mainās fotogrāfu darbos apturētie mirkļi un izjūtas. Izstādes apmeklētāji noteikti nepaliks vienaldzīgi, jo darbu daudzveidība sniegs plašas iztēles un interpretācijas iespējas,” stāsta Liene Apine, tirdzniecības centra MOLS vadītāja.


Kopumā izstāde apskatāmi 29 labākie darbi, kurus izvērtēja darbu atlases žūrija - tādi pazīstami Latvijas fotogrāfi un fotomākslas pasniedzēji kā Māris Kundziņš, Jānis Deinats, Raimo Lielbriedis, Oļegs Zernovs un Dainis Matisons.


Pēc žūrijas vērtējuma FotoAkadēmijas simpātiju balvu saņēma fotogrāfs Sergejs Čigaks.


Izstādē “Laiks” skatāmo darbu autori ir: Anita Putniņa, Dace Grīnvalde, Daiga Matisone, Rihards Meņģis, Elgars Skrābāns, Sergejs Čigaks, Arnis Lauks, Andris Spure, Ilze Strēle, Raivis Freidensons, Līga Gulbe, Iveta Pērkone, Vita Kaspare, Linda Rūķīte, Jurijs Stetjuha, Agnese Kļaviņa, Mihails Večerskis, Laura Juhansone - Daugule. Savukārt pasniedzēju un draugu darbu autori: Dainis Matisons, Jānis Konons un Mētra Štelmahere.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas