Franču pianists Vilems Lačumija atgriežas Latvijā šoreiz koncertēt ar orķestri7. martā pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris atklās nu jau 28. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu. Koncerta īpašais viesis – franču pianists Vilems Lačumija ar skaisto Ravela Klavierkoncertu.

“Man tas ir viens no skaistākajiem koncertiem, ko jelkad esmu spēlējis. Vienmēr izbaudu pie tā strādāt gan vienatnē, gan vēlāk kopā ar orķestri. Un visbeidzot ir milzīgs prieks to atskaņot publikai. Šis koncerts ir kā īsts dārgakmens – tur slēpjas pilna emociju gamma. Liepājā pēdējoreiz uzstājos ar ļoti prasīgu programmu, bet sastapu ļoti uzmanīgu publiku – ļoti siltu un ar lielu interesi iepazīt jaunu mūziku. Tāpēc man ir jo īpašs prieks atgriezties, lai šoreiz atskaņotu franču mūzikas granda Morisa Ravela Klavierkoncertu,” par gaidāmo notikumu saka Vilems Lačumija, kura uzstāšanos brīnišķīgā soloprogrammā “Lielā dzintara” mazajā zālē varējām baudīt pirms trīs gadiem festivālā “Liepājas vasara”.

Morisa Ravela Klavierkoncerts Solmažorā sniedz 20. gadsimta pēckara Eiropas dzirkstošo vitalitāti, un lieliski, ka šajā spilgtajā neganta prieka opusā solists būs tieši Francijā dzimušais Vilems Lačumija. Par Lačumiju franču presē teikts, ka viņu apbūrušas fejas. Vissarežģītākos laikmetīgās mūzikas paraugus pianists padara aizraujošus kā detektīvromānus, un viņa saikne ar klausītājiem ir maģiska.

Vēl pirms Ravela Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atskaņos arī divus 19. gadsimta šedevrus – divas simfoniskas kaprīzes. Jūras virsnieks Nikolajs Rimskis-Korsakovs savā “Spāņu kapričio” piedāvā plaša vēriena spāniskus ritmus, savukārt viņa tautietis Pēteris Čaikovskis “Itāļu kapričio” atjauno zaudēto dzīvesprieku saulainajā Romā, un viņa mundro kaprīzi rotā itāļu tautasdziesmas.

Visbeidzot šajā koncertā gaidāms arī pasaules pirmatskaņojums daudzviet pasaulē zināmā latviešu meditāciju meistara un virtuozā ainavista Ērika Ešenvalda Saksofonkoncertam “Arktikas vīzijas. Jūra”, kas rakstīts izcilajam saksofonistam Oskaram Petrauskim.

Atgādinām, ka ar pieciem koncertiem no 7. – 14. martam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta. Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas