Frankofonā kino klubs piedāvā: praktizē franču valodu un iepazīsti Kanādas kinoTrešdien, 21. janvārī plkst. 18.00 Frankofonā kino klubā skatītāju vērtējumam tiks piedāvāta viena no 2004. gada labākajām Kanādas dokumentālajām filmām „Soraida, Palestīnas sieviete” (Soraida, une femme de Palestine). Pirms seansa pusstundas garumā skatītājiem būs iespēja praktizēt franču valodu, piedaloties aktivitātēs par filmas tēmu.

Palestīnas liktenis gadu gaitā ir kļuvis par jūtīgu tematu politiķiem un karsto ziņu medijiem. Filma „Soraida, Palestīnas sieviete” (rež. Tahani Rached) atmasko skarbās klišejas par Palestīnu, ievedot mūs Soraidas, viņas ģimenes un kaimiņu ikdienas dzīvē Ramallāhā. Rajonā, kurā dzīvo Soraida, ne visas sievietes aizsedz seju, ne visi vīrieši apspriež politiku, jaunieši nenēsā granātas aiz jostas un bērni priecājas tāpat kā jebkur citur pasaulē. Ramallāhā dzīve virpuļo, neskatoties uz komandantstundu un kontrolpunktu jūtamo klātbūtni.

Kā nepazaudēt savu cilvēcīgumu, dzīvojot sarežģītajos apstākļos? Kā izturēt ‘nāves kultūru’, nevairoties no sāpīgajiem jautājumiem par pašnāvniekiem spridzinātājiem? Filma rosina uzdot šos fundamentālos jautājumus un ieraudzīt Palestīnu no cita skatu punkta – ar Soraidas acīm. Filma nominēta Kanādas kinoakadēmijas Žemo (Gémeaux) balvai par labāko montāžu dokumentālo filmu kategorijā un Jutra balvai par labāko dokumentālo filmu. Filma tiks rādīta arābu valodā ar subtitriem franču valodā. Pasākums būs bez ieejas maksas un norisināsies klubā „Nabaklab” (Rīgā, Z.A. Meierovica bulvārī 12).

Valodu mācību centrs „Valodu Darbnīca” un Kanādas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar kinoteātri „Kino Bize” piedāvā visiem franču valodas interesentiem un kino mīļiem unikālu iespēju interesanti un atraktīvi praktizēt franču valodu un vienlaikus iepazīt Kanādas kino, sabiedrību un kultūru, apmeklējot Frankofonā kino klubu.

Frankofonā kino kluba vakaros iespējams piedalīties ar visu līmeņu franču valodas zināšanām. Skatītājiem tiks piedāvata iespēja diskutēt, veidot dialogus, dalīties sajūtās un domās par filmās skartajām tēmām un personāžiem, kā arī apgūt jaunus vārdus un izteicienus. Tāpat, skatītāji varēs likt lietā iztēli un iejusties filmu personāžu ādā, iztēloties filmu sižetus un attīstīt valodu dažādos citos veidos.

Frankofonā kino klubs darbojas kopš 2014. gada 23. septembra. Nākamo kino kluba programma:
18.februārī plkst. 18:00 „Sarokoties ar velnu” (J'ai serré la main du diable, rež. Roger Spottiswoode, 2004)
11.martā plkst. 18:00 „Kabulas bokseres” (Les boxeuses de Kaboul, rež. Ariel Nasr, 2011)
25.martā plkst. 18:00 „Gabriela” (Gabrielle, rež. Louise Archambault, 2013)

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas