Gadu mijā Liepājas Simfoniskais orķestris aicinās baudīt baroka mūziku


28.decembrī plkst.19.00 Liepājā, atpūtas centra „Libava” telpās baroka mūzikas cienītājiem būs reta iespēja baudīt baroka koncertu, ko sniegs Liepājas Simfoniskāorķestra mūziķi.


Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi vēl pirms jaunā gada iestāšanās grib iepriecināt baroka mūzikas cienītājus, piedāvājot divdaļīgu koncertprogrammu "Gadumijas baroks".


Vijolniece Līga Baltābola aicina baudīt gadsimtu gaitā aktualitāti nezaudējušu, ļoti pacilājošu un Ziemsvētku laikam piemērotu mūziku: „Šoreiz programmā esam iekļāvuši gan populārus un klausītāju iemīļotus skaņdarbus kā Vivaldi "Ziemu" no cikla "Gadalaiki", Pahelbela Kanonu un Baha Koncertu vijolei, gan arī retāk dzirdēto Faša Koncertu trompetei, arī Vivaldi Koncertu divām trompetēm un Koncertu diviem mežragiem, divām obojām, vijolei un stīgu orķestrim."


Skaņu raksts daudzviet no atskaņotājmāksliniekiem prasa patiešām augstu virtuozitāti. Mūzikā netrūkst smalkuma, dzirkstoša prieka, kā arī meditatīvu pārdomu un majestātisma. Skaņdarbos būs mainīgs mūziķu sastāvs un arī ne tik ierasti solistu ansambļi. „Domāju, ka vakars solās būt skaistiem muzikāliem piedzīvojumiem pilns,” tā Līga Baltābola.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas