Gaismas pili pirmajā dienā apmeklē aptuveni 2000 cilvēku12.jūnijā durvis vēra Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunā ēka, kuru apmeklējuši teju 2000 cilvēku.

Kā pastāsta LNB direktors Andris Vilks, tad pirmā atvēršanas diena bija emocijām bagāta - prieks un komplimenti, cilvēku apbrīns par ēkas interjeru un estētiskajām vērtībām, pārsteigums par radošo vidi un sniegtajiem pakalpojumiem - tas viss priecē. Protams, atvēršanas dienas iesākumu aizēnoja tehniskās problēmas ar liftu, taču viss ticis ātri novērsts un Gaismas pils turpina darbu, piebilst Vilks.

13.jūnijā no plkst.12:00 līdz 17:00 gidu pavadībā notiks ekskursijas pa Gaismas pili, taču pēc tam būs iespēja iepazīt LNB Mākslas un mūzikas centra bibliotēkas 4. stāvu, kā arī baudīt daudzveidīgu kultūras programmu.

Alfrēda Kalniņa Mūzikas lasītavā, Konrāda Ubāna Mākslas lasītavā, audiovizuālajā lasītavā un mazajā zālē uzstāsies stīgu kvartets "Sinfonietta Riga".  Interesenti varēs arī apskatīt komponistu rokrakstus, mākslinieku Rūdolfa Baltiņa un Zanes Elertes veidotus mākslas objektus un vērot skaņas studijas "kut" audiovizuāla performanci "Vinila gariņš".

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas